شنبه , ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
«مدارس» محل اسکان نیروهای امدادی و مردم زلزله‌زده سی‌سخت شد

«مدارس» محل اسکان نیروهای امدادی و مردم زلزله‌زده سی‌سخت شد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، درپی وقوع زلزله ۵.۶ ریشتری شامگاه چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹، داریوش ورناصری معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور به همراه پیروز کرمی مدیرکل نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد و تیم‌هایی از کارشناسان فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور از مدارس مناطق زلزله زده سی سخت بازدید کردند.

پیروز کرمی، مدیرکل نوسازی مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در اولین ساعات پس از وقوع زمین‌لرزه تمام مدارس و فضاهای آموزشی ایمن و نوساز برای اسکان مردم زلزله‌زده پیش بینی و آماده شد، اظهار کرد: خوشبختانه مدارس و فضاهای آموزشی و ورزشی که در سال‌های اخیر احداث شده‌اند به لحاظ داشتن استحکام کافی در برابر زلزله و حوادث طبیعی به محل اسکان مردم و استقرار نیروهای امدادی تبدیل شده و از همان دقایق اولیه در اختیار ستاد مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویر احمد قرار گرفتند.

وی افزود: مدارس به لحاظ داشتن مقاومت سازه‌ای کافی همواره پناه امنی برای مردم حادثه دیده می‌باشند که بیانگر اتخاذ رویکردهای اصولی مبتنی بر استانداردهای روز دنیا و نظارت‌های دقیق در ساخت مدارس است.

کرمی با اشاره به تشکیل ستاد بررسی وضعیت فضاهای آموزشی استان بلافاصله پس از وقوع زمین‌لرزه، گفت: در حوزه شهرستان دنا حدود ۱۶۰ فضای آموزشی، ورزشی و پرورشی داریم، و با توجه به شرایط جغرافیایی “سی‌سخت” که در دامنه کوه دنا و رشته کوه های زاگرس قرار گرفته است، همچنین پراکندگی روستاها و اسکان های عشایری در دامنه این کوه ها، مقرر شد تا بررسی میدانی دقیق و کارشناسی از تمامی مناطق انجام شود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه از صبح پنجشنبه ۶ تیم کارشناسی با نظارت میدانی داریوش ورناصری معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور جهت بررسی وضعیت مدارس مناطق زلزله‌زده به روستاها و بخش های مختلف شهرستان دنا اعزام شدند، اظهار کرد: خوشبختانه استحکام سازه مدارس موجب شده غالباً فاقد آسیب باشند و تنها ۶ مدرسه قدیمی که ساخت آنها به دهه ۵۰ و ۶۰ می‌رسید و از پیش در لیست و نوبت مدارس نیازمند تخریب و بازسازی قرار داشتند دچار آسیب شدند.

کرمی در خصوص زمان آماده شدن فضاهای آموزشی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰ در صورت حضوری بودن کلاس‌های درس اظهار کرد: در کنار برخی از این مدارس آسیب دیده چند مدرسه در حال ساخت داشته‌ایم که با آماده شدن این مدارس نوساز مشکل نیاز به فضای آموزشی برطرف خواهد شد و قطعاً برای مهرماه مشکلی از نظر فضای آموزشی نخواهیم داشت.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : «مدارس» محل اسکان نیروهای امدادی و مردم زلزله‌زده سی‌سخت شد

«مدارس» محل اسکان نیروهای امدادی و مردم زلزله‌زده سی‌سخت شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش