سه شنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۸
طراحی سایت در اصفهان

محقق پروژه تولد نوزاد مهندسی ژنتیک شده به ۳ سال زندان محکوم شد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از شینهوا، هی جیانکویی محقق چینی که سال گذشته رهبر پروژه تولد نخستین نوزادان مهندسی ژنتیک شده جهان بود، به ۳ سال زندان و ۳ میلیون یوان جریمه نقدی( ۴۳۰ هزار دلار آمریکا)  محکوم شده است.در پروژه او ۳ نوزاد مهندسی ژنتیک شده متولد شدند.

طبق حکم دادگاهی در شهر شنژن چین، جرم او  مهندسی ژنتیک غیرقانونی نطفه انسانی به منظور تولید مثل است.

بنا بر اعلام دادگاه جیانکوی یکی از استادیاران سابق دانشگاه Southern University of Science and Technology ، همراه دو نفر دیگر به جرم فعالیت های پزشکی غیر قانونی به زندان محکوم شدند.

ژانگ رنلی و کین جینژو، دو کارمند انستیتوهای پزشکی در ایالت گوانگ دانگ چی نیز به ترتیب به ۲ سال و ۱۸ ماه زندان و پرداخت جریمه نقدی محکوم شده اند.

طبق رای دادگاه این ۳ تن که اجازه فعالیت به عنوان پزشک را ندارند، عامدانه قوانین کشور و اصول اخلاقی را نقض کرده اند. به گفته دادگاه اعمال این افراد  برای منافع شخصی و سودجویی بوده که قوانین پزشکی را نقض کرده است.

هی جیانکویی در نوامبر ۲۰۱۸ میلادی اعلام کرد نخستین نوزدان مهندسی ژنتیک شده جهان متولد شده اند تا از ابتلای آنان به ویروس اچ آی وی جلوگیری شود.

پس از انتشار این اخبار مقامات چینی تحقیقاتی در این زمینه را آغاز کردند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: محقق پروژه تولد نوزاد مهندسی ژنتیک شده به ۳ سال زندان محکوم شد

محقق پروژه تولد نوزاد مهندسی ژنتیک شده به ۳ سال زندان محکوم شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش