یکشنبه , ۱۶ آذر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
محصولات دانش بنیان در حوزه پدافند سایبری کشور استفاده می شوند

محصولات دانش بنیان در حوزه پدافند سایبری کشور استفاده می شوند


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، محمدرضا فرجی‌پور امروز در رویداد دو روزه ارائه نیازهای فناورانه حوزه امنیت فناوری اطلاعات که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: سازمان پدافند غیرعامل کشور، برنامه‌های مشخصی برای حمایت معنوی از شرکت‌های دانش بنیان و فناوری کشور به خصوص در حوزه امنیت و پدافند سایبری اجرایی کرده است.

جانشین قرارگاه پدافند سایبری افزود: ۷ سال پیش دست کشور در برخی از زمینه‌ها و محصولات کلیدی حوزه پدافند سایبری خالی بود اما اکنون شرایط فرق کرده است. اکنون شرکت‌های دانش بنیان جهادگونه در این زمینه حرکت کرده‌اند؛ در واقع شرکت‌ها صحنه را با توجه به شرایط سخت کشور خالی نکردند.

وی عنوان کرد: طی این چند سال صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با شرایطی که کشور با آن مواجه است سعی کردند از شرکت‌ها حمایت کنند.

فرجی پور با تاکید بر اینکه ۷ سال پیش حتی یک محصول راهبردی سامانه سرپرستی و گردآوری داده یا اسکادا در کشور نداشتیم، گفت: امروز ۷ شرکت دانش بنیان اعلام کردند که این محصول راهبردی را تولید کردند و می‌توان از آن در زیرساخت‌های اساسی کشور استفاده کرد.

جانشین قرارگاه پدافند سایبری خاطرنشان کرد: در حال حاضر نمونه‌هایی از این محصول نصب شده و به کار گرفته شده است و با حداقل عیوب در حال خدمت رسانی هستند.

به گفته وی، حوزه امنیت و پدافند سایبری حوزه‌ای نیست که بازار گسترده داخلی و جهانی داشته باشد، اما نگاه به نمایشگاه صنایع بومی در این حوزه نشان می‌دهد که این شرکت‌ها رشد خوبی در بازار داخلی و خارجی داشته‌اند.

فرجی پور افزود: سازمان‌های حاکمیتی پدافند غیرعامل، افتا و سایر سازمان‌ها باید تلاش کنند علاوه بر پشتیبانی از سایر حوزه‌ها از شرکت‌های حوزه امنیت پدافند نیز حمایت کنند.

وی خاطر نشان کرد: ما سعی می‌کنیم در حد امکانات خود از شرکتهای فعال این حوزه حمایت کنیم و از طریق اعمال حاکمیت‌های لازم زیر ساخت‌های اساسی کشور را متقاعد کنیم که به جای روی آوردن به خدمات خارجی از خدمات تولید داخل استفاده کنند.

جانشین قرارگاه پدافند سایبری افزود: ما سعی کردیم پراکندگی‌هایی که در کشور در عرصه اعطای مجوز و تایید محصولاتشان بوده را به حداقل برسانیم تا شرکت‌ها بتوانند با امیدواری هر چه بیشتر وارد این عرصه شوند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: محصولات دانش بنیان در حوزه پدافند سایبری کشور استفاده می شوند

محصولات دانش بنیان در حوزه پدافند سایبری کشور استفاده می شوند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش