• Home
  • مجلس در مقابل قانون‌شکنی‌های دولت کوتاه نمی‌آید

مجلس در مقابل قانون‌شکنی‌های دولت کوتاه نمی‌آیدبه گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، علی اکبر کریمی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در واکنش به موافقتنامه آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی هسته ای کشور، گفت: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها خود یکی از افتخارات مجلس یازدهم است و مسئول اجرای قانون طبق مفاد آن رئیس جمهور و مسئولان اجرایی هستند.

وی بیان کرد: با توجه به اظهارات متناقضی که رئیس جمهور در این موضوع در تصویب قانون و بعد از آن داشت، تردید جدی در حسن نیت دولت داریم و این بیانیه مشترک بین آژانس و سازمان انرژی اتمی بر تردیدهای ما افزوده است.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سوال ما این است که آیا این بیانیه لازم الاجرا است یا خیر؟ اگر لازم الاجراء است و قانون را خدشه دار می کند، باید به تایید و تصویب مجلس برسد. اجرای این بیانیه به نوعی قانون را دور می زند و چرا باید طبق این قانون ۳ ماه زمان پیش بینی کنیم و تعهداتی که باید در این قانون اجرایی شود را لغو کنیم.

کریمی بیان کرد: دولت متاسفانه سابقه بدی در قانون شکنی دارد و به این موضوع عادت کرده است و مجلس نباید در خصوص این قانون شکنی ها کوتاه بیاید. مقام معظم رهبری فرمودند برجام بدون لغو تحریم ها خسارت محض است آیا تحریم ها برداشته شد که ما مجددا مهلت جدیدی را به آژانس و طرف های برجامی دهیم؟ چه اعتمادی به آژانس است در حالی که مستنداتی درباره جاسوسی برخی از بازرسان آن ها وجود دارد و بارها اطلاعات مهم کشور را جا به جا کرده اند؟

وی گفت: موضوع ترور دانشمندان هسته ای بسیار جدی است و همین بازرسان آژانس با بردن بسیاری از این اطلاعات، زمینه آن را فراهم کرده اند. طبق قانون تداوم اعمال نظارت های پادمانی را پذیرفته ایم و روی آن بحثی نیست، آنچه که الان در این بیانیه است، فراتر از پادمان است و زمینه نظارت ها را باز می کند و این خلاف قانون است.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کسانی که در موضع برجام به مجلس آمدند و قسم خوردند و برجام را بر این ملت تحمیل کردند، دیگر حرفشان برای ما حجت نیست.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : مجلس در مقابل قانون‌شکنی‌های دولت کوتاه نمی‌آید

مجلس در مقابل قانون‌شکنی‌های دولت کوتاه نمی‌آید