• Home
  • مجلس افزایش ظرفیت پزشکی را محقق می‌کند/ انحصار را از بین می‌بریم

مجلس افزایش ظرفیت پزشکی را محقق می‌کند/ انحصار را از بین می‌بریمحجت الاسلام حسن شجاعی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، در خصوص کمبود پزشک در کشور و طرح شورای عالی انقلاب فرهنگی برای افزایش ظرفیت پذیرش رشته پزشکی، گفت: طبق گفته وزیر بهداشت، کمبود پزشک در کشور محرز و جدی است. بر همین اساس امیدواریم طرح افزایش ظرفیت پزشکی در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شود تا وضعیت دسترسی مردم به پزشک بهبود یابد.

وی با اشاره به تعارض منافع شخصی و ساختاری در حوزه نظام سلامت، افزود: متاسفانه در هفته‌های اخیر شاهد فشارهای سنگین نهادهای صنفی و غیر صنفی حوزه سلامت در جهت خروج این طرح از دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی بودیم.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بیان کرد: عجیب‌ترین موضع گیری‌ها در این میان، نامه وزارت بهداشت و نهاد صنفی نظام پزشکی به شورای عالی انقلاب فرهنگی بود که در آن با افزایش ظرفیت پذیرش رشته پزشکی مخالفت شده بود.

شجاعی اظهار داشت: این قبیل نامه نگاری‌ها نشان از وجود تعارض منافع در ساختار نظام سلامت و به تبع آن فشار ذینفعان انحصار در خدمات پزشکی است و ما در مجلس برای شکستن این انحصار و اصلاح ساختارها در جهت منافع ملی و مردم مصمم هستیم.

وی افزود: همان‌طور که رئیس مجلس شورای اسلامی اخیراً در گفتگوی تلویزیونی اشاره کرد، مجلس در افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی و دندانپزشکی جهت تربیت نیروی انسانی کافی برای پاسخگویی به نیاز مردم مصمم است زیرا در آینده با توجه به پیری جمعیت، نیاز به ارائه خدمات درمانی افزایش می‌یابد. ما فرصت کمی جهت تامین نیروی انسانی لازم برای پاسخگویی به این حجم از نیاز به خدمات درمانی ناشی از بحران سالمندی داریم.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تاکید کرد: امیدواریم شورای عالی انقلاب فرهنگی با تصویب طرح راهبردی افزایش ظرفیت پذیرش رشته پزشکی، گام بلندی در جهت تامین منافع ملی و عبور از منافع صنفی، شخصی و گروهی بردارد. البته باید گفت که در صورت عدم تصویب این طرح در شورای عالی فرهنگی، مجلس به سرعت وارد عمل خواهد شد و افزایش ظرفیت پزشکی را با استفاده از اختیارات مجلس محقق خواهد کرد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : مجلس افزایش ظرفیت پزشکی را محقق می‌کند/ انحصار را از بین می‌بریم

مجلس افزایش ظرفیت پزشکی را محقق می‌کند/ انحصار را از بین می‌بریم