• Home
  • مجتمع شیر و گوشت «سیرک» به کجا رسید؟

مجتمع شیر و گوشت «سیرک» به کجا رسید؟


پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر – گروه استان‌ها: شهریورماه سال گذشته بنیاد مستضعفان پس از اعلام سرمایه‌گذاری در «سیرک» برای ایجاد مجتمع شیر و گوشت، مسئولان وعده صدور مجوزها طی یک هفته و اجازه شروع عملیات اجرایی را به سرمایه‌گذار دادند.

این مجتمع با ظرفیت شش هزار رأس گاو و گوساله با توجه به تجهیزات نوین می‌تواند تحولی در تولید شیر و گوشت چهارمحال و بختیاری و ایجاد اشتغال پایدار در این استان به همراه داشته باشد.

سید صولت مرتضوی رئیس وقت سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کشور مردادماه سال گذشته در نشست پیگیری طرح‌های سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در چهارمحال و بختیاری، گفته بود: زیرساخت‌ها و استعدادهای این استان برای سرمایه‌گذاری شناسایی‌شده است و بنیاد مستضعفان آمادگی ساخت مجتمع دام‌پروری سه هزار رأسی شیر و گوشت در سیرَک و نوآباد هفشجان را دارد.

وی افزود: برای ایجاد این مجتمع دام‌پروری، نیازمند همکاری دستگاه‌های اجرایی ازجمله آب منطقه‌ای، اوقاف، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و ثبت‌اسناد برای صدور مجوزهای لازم و تسهیل در آغاز به کار هستیم.

مجتمع شیر و گوشت «سیرک» به کجا رسید؟

هفته‌ها از وعده مسئولان گذشت و پس از شش ماه صدور مجوزهای لازم صورت گرفت اما پس‌ازآن اعتراضات مردم روستای «سیرک» و «نوآباد» مانع از شروع عملیات ساخت‌وساز در این منطقه شد.

مشکلات زیست‌محیطی و تحت‌الشعاع قرار گرفتن زندگی مردم دغدغه‌ای به‌حق بود که باید مسئولان این مسئله را رفع می‌کردند.

ایجاد اشتغال مستقیم برای ۱۵۰ نفر

نماینده مردم شهرکرد بن و سامان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر با اشاره به سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای ایجاد مجتمع صنعتی شیر و گوشت، اظهار کرد: تأسیس و افتتاح این مجتمع موجب ایجاد ۱۵۰ شغل مستقیم و بیش از هزار نفر اشتغال غیر مستقیم می‌شود.

احمد راستینه با بیان اینکه مجوزهای لازم ددر این زمینه صادر شده است، عنوان کرد: دغدغه زیست محیطی مردم به حق است.

وی تصریح کرد: به عنوان نماینده مردم وظیفه پیگیری مطالبات و دغدغه مردم در این موضوع را دارم.

مجتمع شیر و گوشت «سیرک» به کجا رسید؟

بررسی مشکلات زیست محیطی در کمیسیون حقوق عامه

نماینده مردم شهرکرد بن و سامان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به منظور کاهش دغدغه‌ها اعضای شورای روستاهای «سیرک» و «نوآباد» به نمایندگی از مردم این منطقه از مجتمع شیر و گوشت استان همجوار بازدید کردند و با تجهیزات، فناوری و توسعه کار صنعتی آشنا شدند.

راستینه با اشاره به تشکیل کمیسیون حقوق عامه، گفت: مجوزهای مجتمع شیر و گوشت «سیرک» در این کمیسیون دقیق‌تر بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه ملاحظات زیست محیطی باید رعایت شود، اظهار کرد: اگر مجوزها از مسیر قانونی صادر شده باشد باید از این سرمایه گذاری در چهارمحال و بختیاری استقبال و حمایت شود.

بنابراین گزارش با توجه به دغدغه مردم در خصوص مشکلات زیست محیطی و تحت الشعاع قرار گرفتن زندگیشان و از سوی دیگر طولانی شدن فرآیند بررسی مجوزها و اعلام نظر نهایی می‌طلبد دستگاه‌های ذی ربط همچون فرمانداری، جهاد کشاورزی و محیط زیست با هماهنگی روند بررسی این طرح تولیدی را سرعت بخشند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : مجتمع شیر و گوشت «سیرک» به کجا رسید؟

مجتمع شیر و گوشت «سیرک» به کجا رسید؟