• Home
  • لزوم همدلی و هم افزایی در بین دستگاه های خدمت رسان در حوادث

لزوم همدلی و هم افزایی در بین دستگاه های خدمت رسان در حوادثبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، پیرحسین کولیوند در دیدار با محمد حسین نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بر اساس قانون، فرماندهی مدیریت بحران کشور بر عهده سازمان مدیریت بحران است؛ جمعیت هلال احمر نیز به عنوان یکی از اعضای اصلی کارگروه مدیریت بحران کشور، مباحث مربوط به امداد و نجات در حوادث و بحران‌ها را برعهده دارد.

کولیوند با اشاره به امدادرسانی در حوادث برف و کولاک و سیل زمستان گذشته در استان‌های جنوبی کشور تصریح کرد: حادثه سیل و امدادرسانی جمعیت هلال احمر در مناطق جنوبی کشور با همکاری و هم افزایی دیگر دستگاه‌های خدمت رسان سرعت و کیفیت بالایی پیدا کرد تا جایی این جمعیت که امروز در بین مردم و مسئولان جایگاه ویژه ای دارد و مردم این نهاد را از خود می‌دانند و به آن اعتماد دارند.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: جمعیت هلال احمر بر اساس اصول هفتگانه خود گام برمی‌دارد که مهمترین آن کاهش آلام بشر است و همواره در کنار مردم حادثه‌دیده و نیازمند خواهد بود.

در ادامه این دیدار محمدحسین نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: تلاش‌های جمعیت هلال احمر در حوادث اخیر ستودنی بود و اقدامات ارزشمندی انجام شد. مردم با دیدن لباس این جمعیت در بحران‌های مختلف احساس آرامش می‌کنند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: همدلی و هم افزایی در بین دستگاه‌های خدمت رسان باید بیشتر باشد تا مردم در بحران‌ها حس آرامش بیشتری داشته باشند.

وی همچنین در خصوص آموزش همگانی گفت: هلال احمر باید متولی اصلی این آموزش‌ها در جامعه باشد و از طریق آموزش و پرورش و وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، آموزش‌های امدادی در کتب درسی گنجانده شده و از طریق صدا و سیما پخش شود.

در این دیدار همچنین توافق شد تا کارکنان مراکز عملیات اضطراری (EOC) سازمان مدیریت بحران در دوره‌های آموزشی جمعیت هلال احمر حضور یابند و همکاری مشترک فیمابین در این خصوص انجام شود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : لزوم همدلی و هم افزایی در بین دستگاه های خدمت رسان در حوادث

لزوم همدلی و هم افزایی در بین دستگاه های خدمت رسان در حوادث