• Home
  • لزوم برگزاری کنفرانس دائمی مخالفت با عادی سازی روابط با «تل آویو»

لزوم برگزاری کنفرانس دائمی مخالفت با عادی سازی روابط با «تل آویو»به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از بغداد الیوم، دانشمندان عراقی خواستار برگزاری کنفرانس ضد صهیونیستی شده اند. در همین ارتباط، ۱۰۰ اندیشمند عراقی برگزاری کنفرانس دائمی مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را از دولت بغداد خواستار شدند.

بر اساس این گزارش، درخواست دانشمندان عراقی پس از آن مطرح شد که اخیرا یک گردهمایی در حمایت از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در شهر «اربیل» واقع در اقلیم کردستان عراق برگزار گردید.

برگزاری نشست اربیل واکنش‌های متعددی را در محافل سیاسی عراق به دنبال داشت. به عنوان نمونه، دفتر نخست وزیری عراق با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام مخالفت قاطعانه با هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که برگزاری گردهمایی در حمایت از تل آویو در شهر «اربیل» از دیدگاه بغداد کاملاً مردود و غیرقابل قبول است.

افزون بر این، دفتر ریاست جمهوری عراق نیز بیانیه جداگانه‌ای را در محکومیت گردهمایی صهیونیست در اربیل منتشر کرد. در همین حال، احزاب، جریان‌ها و ائتلاف‌های سیاسی مختلف در عراق هم هر کدام با صدور بیانیه‌هایی جداگانه مخالفت قاطعانه خود با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را اعلام کردند.

در همین ارتباط، «شیخ اکرم الکعبی» دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی «نجباء» نیز نشست اربیل را اقدامی سفارشی و بی ارزش خواند و گفت: این نشست را برخی افراد ناموجه و خیانتکار و بی بهره از غیرت و شرافت عراق به منظور عادی سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی برگزار کرده‌اند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : لزوم برگزاری کنفرانس دائمی مخالفت با عادی سازی روابط با «تل آویو»

لزوم برگزاری کنفرانس دائمی مخالفت با عادی سازی روابط با «تل آویو»