• Home
  • لاپید راهی آمریکا شد

لاپید راهی آمریکا شدبه گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع رسانی فلسطین، روزنامه هاآرتص اعلام کرد که این اولین سفر وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به آمریکا از زمان تشکیل دولت جدید در آمریکا و “اسرائیل” است.

لاپید قرار است در این سفر با “کاملا هریس” معاون رئیس جمهور آمریکا دیدار کند. 

لاپید در ادامه سفر خود با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا نیز دیدار خواهد کرد.

قرار است در جریان سفر وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به واشنگتن، نشستی سه جانبه نیز بین او و وزرای خارجه آمریکا و امارات برگزار شود.

محور اصلی گفتگوهای سه طرف ایران و آخرین تحولات منطقه خواهد بود.

 وزارت خارجه آمریکا پیشتر اعلام کرد آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه این کشور روز چهارشنبه ۱۳ اکتبر (۲۱ مهر) با یائیر لاپید وزیر خارجه اسرائیل و شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات دیدار و گفتگو خواهد کرد.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، قرار است آنها درباره پیشرفت های صورت گرفته از زمان امضای توافق سازش میان اعراب و رژیم اسرائیل در سال گذشته ، فرصت های موجود برای همکاری های آینده و مسائل دوجانبه از جمله امنیت و ثبات منطقه بحث و گفتگو کنند.

در همین حال نشریه “اکسیوس” به نقل از دفتر وزیر خارجه رژیم اسرائیل نوشت: یائیر لاپید برای گفت و گو در مورد ایران هفته آینده با بلینکن و سایر مقامات آمریکایی دیدار خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، انتظار می رود وزیر خارجه اسرائیل با جک سالیوان مشاور امنیت ملی و کاملا هریس معاون رییس جمهوری آمریکا نیز دیدار و گفتگو داشته باشد.

رژیم اسرائیل اگرچه به دولت بایدن تعهد داده بصورت علنی با سیاست خارجی اش مبنی بر در پیش گرفتن دیپلماسی در قبال ایران مخالفت نکند، اما در پی ناکامی هایش در عرصه های منطقه ای و بین المللی در تلاش است با ارائه طرح هایی بر واشنگتن تاثیر بگذارد.

به گزارش تارنمای اکسیوس، مقامات اسرائیلی می گویند لاپید می خواهد قبل از آغاز دوباره مذاکرات وین، پیام این رژیم  در مورد ایران را در بالاترین سطح به مقامات آمریکایی منتقل کند.

۳۱۱۳۱۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : لاپید راهی آمریکا شد

لاپید راهی آمریکا شد