سه شنبه , ۶ مهر ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
قیمت نفت خام کاهش یافت

قیمت نفت خام کاهش یافت


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، قیمت نفت خام در معاملات امروز، چهارشنبه در حالی برای پنجمین روز متوالی افت کرد که نگرانی از گسترش سریع کرونای دلتا و ایجاد محدودیت‌های ترافیکی و قرنطینه‌ای جدید بر شاخص‌ها فشار وارد کرده است.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، تا ساعت ۹:۳۰ به وقت تهران، ۰.۱ درصد نسبت به قیمت بسته شده دیشب افت کرد و به ۶۸.۹۸ دلار رسید. این شاخص در معاملات دیشب با ۰.۷ درصد افت بسته شده بود.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین آمریکا هم ۰.۱ درصد نسبت به قیمت بسته شده دیشب پایین آمد و به ۶۶.۵۳ دلار رسید. شاخص نفت آمریکا در پایان معاملات دیشب ۱ درصد سقوط کرده بود.

هنینگ گلویستین، مدیر بخش انرژی گروه اوراسیا می‌گوید: تقاضای نفت خام جولای با توجه به کند شدن بخش صنعت و خرده‌فروشی چین و وقوع سیلاب‌های متعدد در جهان و همچنین بسته شدن بنادر و کاهش سهمیه واردات پالایشگاه‌های خصوصی توسط دولت‌ها، بسیار ضعیف بود.

او اضافه کرد: در هند تأثیرات منفی اقتصادی موج دوم کرونا همچنان بر رفتارهای مصرف‌کنندگان سوخت و میزان مسافرت دیده می‌شود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : قیمت نفت خام کاهش یافت

قیمت نفت خام کاهش یافت

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش