پنج شنبه , ۷ مرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان

قیمت مسکن و اجاره بها همچنان رشد دارد/افزایش ۹ درصدی نرخ شهریور نسبت به مرداد

به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در شهریور سال ۱۳۹۷ به ۱۰٫۳ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۳٫۹ و ۳۳٫۵ درصد کاهش نشان می دهد.
در ماه مورد گزارش متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۸۱ میلیون ریال  بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۹٫۴ و ۷۴٫۱ درصد افزایش نشان می دهد.
گزارش تحولات مسکن شهر تهران برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی تهیه می شود.

بر اساس این گزارش،در حالیکه معاملات مسکن همچنان روند نزولی دارد اما قیمت مسکن در تهران در شهریور نسبت به مدت مشابه سال قبل و نسبت به ماه مرداد افزایش نشان می دهد.

*رشد نرخ اجاره بها

در شهریورماه سال ۱۳۹۷ شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل نیز به ترتیب ۱۴،۶ درصد و ۱۲،۴ درصد رشد نشان می دهد.

برای مشاهده گزارش و تحولات قیمت مسکن و اجاره بها بر روی  اینجا   کلیک کنید:

 

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : قیمت مسکن و اجاره بها همچنان رشد دارد/افزایش ۹ درصدی نرخ شهریور نسبت به مرداد

قیمت مسکن و اجاره بها همچنان رشد دارد/افزایش ۹ درصدی نرخ شهریور نسبت به مرداد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش