چهارشنبه , ۲ مهر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
قطع واردات ۱۵۰ هزار تن گوشت قرمز با طرح افزایش بهره‌وری دام عشایر

قطع واردات ۱۵۰ هزار تن گوشت قرمز با طرح افزایش بهره‌وری دام عشایر


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، سردار نصرت الله سیف روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر پیرامون برنامه‌های افزایش ظرفیت‌های تولید در جامعه عشایری با اشاره به اینکه یکی از تولیدات خوب کشور ما بحث گوشت قرمز است، اظهار داشت: ۲۵ درصد گوشت قرمز کشور توسط عشایر تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه عشایر کشور بالغ بر ۲۴ میلیون رأس دام سبک و سنگین دارند، تصریح کرد: در حال حاضر سالانه ۱۵۰ هزار تُن واردات گوشت قرمز به کشور داریم.

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور خاطرنشان کرد: بعد از نامگذاری سال به نام «جهش تولید» و مطالبه افزایش ظرفیت‌های تولید در کشور به این نتیجه رسیدیم که به حوزه قطع واردات گوشت قرمز و افزایش ظرفیت‌های تولید گوشت قرمز در کشور ورود کنیم.

سردار سیف با اشاره به اینکه می‌توان با کمکی که به عشایر صورت بگیرد واردات ۱۵۰ هزار تن گوشت قرمز را قطع کرد، گفت: در این راستا طرح افزایش بهره وری دام عشایر تهیه شده که در طی ۳ سال اجرایی می‌شود و با اجرای آن ۱۵۰ هزار تُن واردات گوشت قرمز را قطع می‌کنیم.

وی یادآور شد: این طرح نزدیک به ۱۰ هزار نفر از عشایر را افزایش اشتغال می‌دهد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : قطع واردات ۱۵۰ هزار تن گوشت قرمز با طرح افزایش بهره‌وری دام عشایر

قطع واردات ۱۵۰ هزار تن گوشت قرمز با طرح افزایش بهره‌وری دام عشایر

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش