قرارداد فاینانس راه آهن شیراز-بوشهر با چینی ها امضا شد

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: قرارداد فاینانس راه آهن شیراز-بوشهر با چینی ها امضا شد خبر اقتصادی:

به گزارش خبرنگار گروه خبری نهانه به نقل از مهر، عباس آخوندی در مراسم امضای قرارداد همکاری ایران و چین برای ساخت خط آهن شیراز-بوشهر گفت: غیر از پروژه اتصال شیراز به بوشهر پروژه ریلی دیگری برای اتصال شیراز به گل گهر و از آنجا به کرمان و از کرمان تا بندرعباس و همچنین از کرمان تا چابهار را در دست احداث داریم که با اجرای این پروژه ها بخش زیادی از بار موجود در جاده ها می تواند به ریل منتقل شود.

وی با بیان اینکه در ابتدای دولت یازدهم نیز آغاز ساخت بندر نگین در استان بوشهر را به دلیل محاصره فضای بندر بوشهر از سوی فضاهای شهری را آغاز کردیم، گفت: با امضای قرارداد ساخت راه آهن شیراز –بوشهر این بندر نیز به شبکه ریلی متصل می شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این پروژه در توسعه ترانزیت، کاهش تلفات جاده ای، کاهش مصرف سوخت، افزایش ایمنی و حفظ محیط زیست اثرگذار خواهد بود.

به گفته آخوندی پروژه ریلی راه آهن شیراز-بوشهر یک شرکت خصوصی داخلی با همکاری شرکت چینی و فاینانس کشور چین انجام می دهد.

آخوندی اظهار داشت: مهمترین موضوع در پروژه های عمرانی که به صورت فاینانس احداث می شوند تامین ۱۵ درصد سهم ایران است که خوشبختانه این پروژه در قانون بودجه ۹۷، ۱۵ درصد سهم ایران از محل صندوق توسعه ملی به تصویب رسیده است به همین جهت از نمایندگان مجلس بابت تصویب این قانون تشکر می کنم.

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : قرارداد فاینانس راه آهن شیراز-بوشهر با چینی ها امضا شد

قرارداد فاینانس راه آهن شیراز-بوشهر با چینی ها امضا شد

۷ March 2018 | 1:28 pm

دوره بازرسی جوش