دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
فیلم فرود فضاپیمای چینی روی ماه را ببینید

فیلم فرود فضاپیمای چینی روی ماه را ببینید

به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از اسپوتنیک، سازمان ملی فضایی چین (CNSA) دیشب اعلام کرد فضاپیمای «چانگ-۵» به طور موفقیت آمیز و ایمن در شمال منطقه «Mons Rumker» در بخش روشن ماه فرود آمده است.

طی فرود کاوشگر دوربین های موجود در آن تصاویری از منطقه نیز ثبت کرده اند.

ماموریت فرود «چانگ-۵» روی ماه در حالی انجام می شود که کاوشگر«چانگ-۴» حدود ۲۳ ماه قبل، به عنوان نخستین ابزار رباتیک ساخت انسان در قسمت تاریک ماه فرود آمد. البته «چانگ-۵» برخلاف نمونه قبلی مجهز به یک واحد گرمایشی رادیوایزوتوپ نیست زیرا مدت زمان اقامت آن روی ماه  معادل ۱۴ روز زمین است.

سازمان ملی فضایی چین امیدوار است کاوشگر مذکور طی ۴۸ ساعت آینده ماموریت خود در ماه را تکمیل کند. طبق برنامه ریزی ها در این ماموریت حدود ۲ کیلوگرم نمونه از خاک ماه جمع آوری و به یک فضاپیمای مستقر در مدار ماه و از آن به زمین ارسال می شود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: فیلم فرود فضاپیمای چینی روی ماه را ببینید

فیلم فرود فضاپیمای چینی روی ماه را ببینید

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش