سه شنبه , ۴ آبان ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
فرودگاه مسجدسلیمان و ۸ اثر فرهنگی‎ – تاریخی خوزستان ثبت ملی شدند

فرودگاه مسجدسلیمان و ۸ اثر فرهنگی‎ – تاریخی خوزستان ثبت ملی شدند


به‌گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از روابط عمومی ادارهکل میراث فرهنگی خوزستان، علی‌اصغر مونسان در خصوص این محتوای این نامه گفت:  در اجرای بند (ج) ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۴ مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۷ مجلس شورای اسلامی مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی‌تاریخی کشور در فهرست آثار ملی و فهرست‌های ذی‌ربط، مراتب ثبت اثر فرهنگی‌تاریخی «فرودگاه مسجدسلیمان» واقع در استان خوزستان، به‌شماره ۳۲۰۴۵ در فهرست آثار ملی ایران به‌ثبت رسیده است.

وی افزود: این اثر تحت حفاظت و نظارت این سازمان بوده و هرگونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود برابر مواد ۵۵۸ تا ۵۶۹ از کتاب پنجم قانون مجازات‌های اسلامی، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده، جرم محسوب می‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد و مرمت و بازسازی اثر صرفا با تائید و نظارت این سازمان ممکن خواهد بود.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور بیان کرد: از استاندار خوزستان درخواست شد این دستور به منظور اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی‌ربط در استان ابلاغ  شده و نتیجه به این سازمان داده شود.

مونسان اظهار کرد: همچنین در هشت نامه دیگر مراتب ثبت آثار فرهنگی- تاریخی «پل بتوند» به شماره ۳۲۰۴۹ در شهرستان مسجدسلیمان، «نقشبرجسته بتای تاراز» به شماره ۳۲۰۵۰، «بند قلعهخواجه» به شماره ۳۲۰۴۸ و «کانال و آسیاب پل نگین» به شماره ۳۲۰۴۷ هر سه در شهرستان اندیکا، «تپه مزرعه ۱۲۲» به شماره ۳۲۰۴۲ در شهرستان شوشتر و «تپهمزرعه ۲۲۲» به شماره ۳۲۰۴۰، «تپهمزرعه ۲۱۷» به شماره ۳۲۰۴۱ و «تأسیسات آبی گچسنگی» به شماره ۳۲۰۴۴ هر سه در شهرستان گتوند را به استاندار خوزستان ابلاغ شد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : فرودگاه مسجدسلیمان و ۸ اثر فرهنگی‎ – تاریخی خوزستان ثبت ملی شدند

فرودگاه مسجدسلیمان و ۸ اثر فرهنگی‎ – تاریخی خوزستان ثبت ملی شدند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش