دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
فرمانده اسبق سنتکام، گزینه احتمالی بایدن برای وزارت دفاع آمریکا

فرمانده اسبق سنتکام، گزینه احتمالی بایدن برای وزارت دفاع آمریکا


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، وبگاه «آکسیوس» به نقل از دو منبع آگاه مدعی شد که نام «لوید اوستین» (Lloyd Austin) ژنرال سیاه‌پوست نیز به لیست نامزدهای احراز پست وزارت دفاع در دولت احتمالی جو بایدن نامزد مدعی پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰، افزوده شده است.

بایدن سه شنبه گذشته لیست وزرای پیشنهادی کابینه آتی خود را ارائه کرد حال آنکه هیچکس را برای احراز پست وزارت دفاع معرفی نکرد.

پیشتر، این گمانه‌زنی وجود داشت که خانم «میشل فلورنی» گزینه اصلی بایدن برای احراز این پست است حال آنکه ظاهراً عواملی چون نژاد، میزان تجربه و سطح تعامل بایدن با وزیر پیشنهادی، اولویت‌های او را تحت‌الشعاع قرار داده‌اند.

گفته می‌شود که تیم بایدن از بابت اینکه چرا شمار بیشتری از آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار را در کابینه نگنجانده، تحت فشار است و افزوده شدن اوستین به لیست نامزدهای وزارت دفاع از همین بابت است.

اگر نامزدی اوستین نهایی شود؛ نخستین وزیر دفاع سیاه‌پوست آمریکا تلقی خواهد شد. او که فرمانده اسبق سنتکام (واحد تروریستی فرماندهی مرکزی آمریکا) است؛ در سال ۲۰۱۶ بازنشسته شد و برای احراز این پست، نیازمند تائید سنا است.

از دیگر نامزدهای پست وزارت دفاع در کابینه احتمالی بایدن، می‌توان به «جی جانسون» (Jeh Johnson) وزیر پیشین امنیت داخلی و «تامی داک وورث» سناتور ایالت ایلینوی اشاره کرد که در جنگ عراق نیز مشارکت داشته است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : فرمانده اسبق سنتکام، گزینه احتمالی بایدن برای وزارت دفاع آمریکا

فرمانده اسبق سنتکام، گزینه احتمالی بایدن برای وزارت دفاع آمریکا

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش