پنج شنبه , ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
فرماندهی عملیات مشترک عراق همکاری با ارتش آمریکا را تعلیق کرد

فرماندهی عملیات مشترک عراق همکاری با ارتش آمریکا را تعلیق کرد


سرتیپ “تحسین الخفاجی” سخنگوی عملیات مشترک عراق در گفت و گو با پایگاه خبری “المعلومه” ضمن محکوم کردن حمله به مواضع نیروهای عراقی در پایگاه “التاجی” آن را اقدامی خصمانه توصیف کرد.

الخفاجی با بیان اینکه تاکنون هیچ طرفی مسئولیت حمله به پایگاه نظامی التاجی را برعهده نگرفته است، خاطرنشان کرد که در پی این حمله، همکاری با ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا تا زمان اعلام مشارکت جدید میان دو طرف متوقف و به حالت تعلیق درمی‌آید.

چهارشنبه شب گذشته از جنوب منطقه “الراشدیه” در حومه شهر بغداد چندین راکت به سمت پایگاه نظامی التاجی (محل استقرار نیروهای ائتلاف موسوم به ضد داعش) در حومه شمالی پایتخت شلیک شد.

در جریان این حمله بیش از ۱۰ راکت کاتیوشا به پایگاه نظامی التاجی در شمال بغداد اصابت کرد که منجر به کشته شدن ۲ تن از نظامیان آمریکایی و یک نظامی بریتانیایی شد و حداقل ۱۲ تن دیگر نیز زخمی شدند.

رسانه های عراق روز گذشته (شنبه) هم از حمله مجدد موشکی به پایگاه نظامی التاجی، واقع در ۳۰ کیلومتری شمال بغداد خبر دادند.

گفته می شود در جریان این موشک باران ۳۳ کاتیوشا به سمت پایگاه امریکایی شلیک شده است.

پایگاه نظامی التاجی در ۲۷ کیلومتری شمال بغداد و نزدیکی مرزهای جنوب استان صلاح الدین واقع شده و آمریکایی ها مدعی هستند که با هدف آموزش نظامیان عراقی در این پایگاه حضور دارند؛ منطقه التاجی دروازه شمالی برای ورود به شهر بغداد محسوب می شود و جاده راهبردی مرکز – شمال از حومه آن می گذرد.

۳۱۰ ۳۱۰

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : فرماندهی عملیات مشترک عراق همکاری با ارتش آمریکا را تعلیق کرد

فرماندهی عملیات مشترک عراق همکاری با ارتش آمریکا را تعلیق کرد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش