پنج شنبه , ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
فرصت ۲ماهه به سازمان امورمالیاتی برای اخذ مالیات از«اینفلوئنسرها»

فرصت ۲ماهه به سازمان امورمالیاتی برای اخذ مالیات از«اینفلوئنسرها»


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، با الحاق یک بند به ردیف (۱۸) تبصره (۶) ماده واحده لایحه بودجه موافقت کردند.

بر این اساس، درآمدهای کاربران دارای بیش از ۵۰۰ هزار دنبال کننده رسانه‌های کاربرمحور از محل تبلیغات مشمول مالیات بر درآمد خواهند بود.

سازمان امور مالیاتی مکلف است ظرف دو ماه از لازم‌الاجرا شدن این بند دستورالعمل اجرایی مربوط به اخذ مالیات از درآمدهای کاربران حرفه‌ای رسانه‌های کاربرمحور از محل تبلیغات را تهیه و به تأیید وزیر اقتصاد و امور دارایی برساند.

سازمان امور مالیاتی مکلف است لیست مودیان مالیاتی و خوداظهاری تهیه شده توسط آنها را تهیه و در سایت سازمان در منظر عموم قرار دهد.

محمدحسین حسین‌زاده بحرینی در توضیح این پیشنهاد، گفت: یک پیشنهاد در بخش درآمدی با حمایت نمایندگان مصوب مجلس شد و این بود که صفحات مجازی که تعداد کاربرانشان بالای ۵۰۰ هزار نفر است و تبلیغات می گیرند، تبلیغات آنها مشمول مالیات باشد. با این مصوبه، یک پایه اخذ مالیاتی جدید ایجاد شده است و اگر دولت خوب عمل کند، می‌تواند عدالت مالیاتی در این موضوع تأمین کند.

وی تصریح کرد: ما نگران هستیم دولت این موضوع را اجرا نکند، به خصوص وقتی که این موضوع مطرح شد نماینده دولت با آن مخالفت کرد. بر این اساس باید ظرف دو ماه دستورالعمل اجرایی از سوی سازمان امور مالیاتی تهیه و توسط وزیر امور اداری و اقتصادی ابلاغ شود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : فرصت ۲ماهه به سازمان امورمالیاتی برای اخذ مالیات از«اینفلوئنسرها»

فرصت ۲ماهه به سازمان امورمالیاتی برای اخذ مالیات از«اینفلوئنسرها»

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش