سه شنبه , ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
طراحی سایت در اصفهان
فرانسه: به دنبال کاهش تنش در روابط ایران و آمریکا هستیم

فرانسه: به دنبال کاهش تنش در روابط ایران و آمریکا هستیم


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از آسوشیتدپرس، «ژان ایو لودریان»، وزیر امور خارجه فرانسه در سخنانی در مجلس سنای این کشور گفت که آمریکا با وجود آنکه از برجام خارج شده، می‌تواند به ترغیب گفت وگو با ایران برای کاهش تنش‌های فزاینده کمک کند.

لودریان اقدام ایران برای افزایش سطح غنی سازی اورانیوم در پاسخ به خروج آمریکا از برجام را «واکنش بد به تصمیمی بد» توصیف کرد.

وی با تاکید بر اینکه «پاریس به دنبال ایجاد فضایی برای گفت وگو در جهت کاهش تنش‌ها است»، افزود که امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه با همتایان ایرانی و آمریکایی خود در این باره گفت وگو کرده است.

لودریان تاکید کرد: آمریکایی‌ها، باوجود آنکه دیگر امضاکننده برجام نیستند، می‌توانند ژست لازم برای دلجویی را از خود نشان دهند تا فضایی را برای گفت وگو در جهت پیشگیری از تنش غیرقابل کنترل و یا حتی یک تصادف باز کنند.

سخنان وزیرخارجه فرانسه درباره کاهش تنش در روابط ایران و آمریکا در شرایطی مطرح شده که همزمان برخی منابع از سفر نماینده دیپلماتیک رئیس جمهور فرانسه به ایران با هدف کاستن از تنش‌ها میان ایران و آمریکا خبر داده‌اند.

پیش از این نیز روسای جمهور فرانسه و ایران در گفتگویی تلفنی مسائل و موضوعات مرتبط با برجام را بررسی کرده بودند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : فرانسه: به دنبال کاهش تنش در روابط ایران و آمریکا هستیم

فرانسه: به دنبال کاهش تنش در روابط ایران و آمریکا هستیم

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش