سه شنبه , ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
عکسی  که «جاسوسی‌های امارات» در عُمان را تداعی کرد

عکسی که «جاسوسی‌های امارات» در عُمان را تداعی کرد

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، انتشار عکس دیدار «محمد بن زاید» ولی‌عهد امارات با «هیثم بن طارق» سلطان جدید عمان، واکنش‌های بسیاری را در فضای مجازی برانگیخته است.

به نوشته وبگاه وطن سرب، عکس این دو، موضوع تیم‌های جاسوسی اماراتی در عمان را بار دیگر در اذهان زنده کرده است.

«نظام المهداوی» سردبیر رووزنامه الکترونیک «وطن» در واکنش به این تصویر نوشت: «نگاه‌ها همه چیز را بر ملا می‌کند؛ سلطان جدید عمان از اقدامات شیطانی محمد بن زاید که عمان نیز از آن در امان نبوده، بی خبر نیست…».

او در توئیت دیگری افزود: «محمد بن زاید هسته‌های جاسوسی را در عمان پراکنده و حاکمیت این کشور را نقض کرده است و در فکر کودتا در عمان بود و اکنون در مساجد امارات برای روح سلطان قابوس نماز غائب برگزار می‌کند. این کار نه از روی حب و دوستی، بلکه در جهت تلاش برای کشاندن جدید عمان به هم‌پیمانی با ابوظبی است».

«کریستین اولریچسن» پژوهشگر اندیشکده آمریکایی پیکر نیز نوشت که این عکس هزار حرف با خود دارد.

 

«بوغانم» خبرنگار معروف قطری نیز نوشت که نگاهها سخنان زیادی دارند.

«محمد عبدالله المسمری» فعال و شاعر یمنی نیز نوشته است: «گویی نگاههای سلطان جدید می‌گوید: «شر خودت و جاسوسانت را از ما دور کن. خدا خیرت دهد».

 

دولت عمان در ژانویه ۲۰۱۱ یک شبکه جاسوسی گسترده اماراتی کشف کرد. این شبکه جاسوسی قصد ضربه به دولت عمان و نهادهای دولتی و نظامی را داشت.

در اسفند سال گذشته نیز «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان از کشف و دستگیری یک تیم جاسوسی وابسته به یکی از کشورهای همسایه عمان خبر داد و بدون نام بردن از کشوری گفت: «چنین اتفاقاتی میان همسایگان رخ می‌دهد.»

یک ماه پس از آن یک خبرنگار عمانی به نام «مختار الهنائی» در صفحه توئیتر خود نوشت که دادگاه کیفری در مسقط پنج اماراتی و یک عمانی را به جرم جاسوسی محکوم کرده است. او نوشت که به دلیل محرمانه بودن جلسات، اطلاعی از احکام صادر نشده ندارد.

انتهای پیام/ص

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : عکسی که «جاسوسی‌های امارات» در عُمان را تداعی کرد

عکسی که «جاسوسی‌های امارات» در عُمان را تداعی کرد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش