پنج شنبه , ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
علی داودی نایب قهرمان شد/ یوسفی رکورد زد و برنز گرفت

علی داودی نایب قهرمان شد/ یوسفی رکورد زد و برنز گرفت


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، در آخرین روز از مسابقات وزنه برداری قهرمانی ۲۰۱۹ جوانان جهان به میزبانی کشور فیجی، علی داودی و علیرضا یوسفی صبح امروز در رقابت دسته ۱۰۹+ کیلوگرم بروی تخته رفتند که در نهایت داودی با مجموع ۴۱۸ کیلوگرم نایب قهرمان جهان شد و یوسفی با ۳۹۶ کیلوگرم نشان برنز را از آن خود کرد.

ضمن اینکه یوسفی در یکضرب ۹کیلوگرم، دوضرب ۲۹ کیلوگرم و مجموع ۴۴ کیلوگرم، رکورد نوجوانان جهان را ارتقا داد و به نام خود ثبت کرد. رکوردهای استاندارد جهانی در حرکت یکضرب ۱۶۲ کیلوگرم، در حرکت دوضرب ۱۹۶ کیلوگرم و مجموع ۳۵۲ کیلوگرم بود.

نتایج حرکت‌یکضرب:
داودی در حرکت اول یکضرب وزنه ۱۸۰ کیلویی را بالای سر برد، اما در حرکت دوم خود موفق به مهار وزنه ۱۹۱ کیلوگرمی نشد. وی در حرکت سوم وزنه ۱۹۳ کیلوگرمی را بالای سر برد و مدال طلا را از آن خود کرد. یوسفی دیگر نماینده کشورمان در این دسته نیز با مهار وزنه‌های ۱۵۶، ۱۶۳ و ۱۷۱ کیلوگرمی به عنوان چهارم رسید. در ضمن با مهار وزنه ۱۷۱ کیلوگرم، رکورد جهان را به میزان ۹ کیلوگرم ارتقا داد.

نتایج حرکت دوضرب:
داودی در اولین حرکت موفق به مهار وزنه ۲۲۵ کیلوگرمی نشد، اما در حرکت دوم، این وزنه را بالای سر برد. وی در سومین تلاش نیز موفق به مهار وزنه ۲۳۳ کیلوگرمی نشد تا با همان ۲۲۵ کیلوگرم به مدال برنز دوضرب برسد و با مجموع ۴۱۸ کیلوگرم نایب قهرمان شد.

یوسفی هم ابتدا وزنه ۲۱۲ کیلوگرمی را بالای سر برد و در دومین حرکت نیز موفق به مهار وزنه ۲۲۵ کیلوگرمی شد. وی در حرکت سوم در مهار وزنه ۲۳۳ کیلوگرمی ناکام ماند تا با همان ۲۲۵ کیلوگرم به مدال نقره دوضرب و با مجموع ۳۹۶ کیلوگرم به عنوان سوم دست یابد. یوسفی با مهار وزنه ۲۲۵ کیلوگرم ۲۹ کیلوگرم در حرکت دوضرب و مجموع ۳۹۶ کیلوگرم ۴۴ کیلوگرم رکورد جهان را به نام خود ثبت کرد.

رده‌بندی نهایی وزنه‌برداران برتر دسته ۱۰۹+ کیلوگرم:
حرکت یکضرب:
۱- علی داودی: ۱۹۳ کیلوگرم
۲- لالایان از ارمنستان :۱۹۲ کیلوگرم
۳- هانزنکو از اوکراین :۱۷۲
۴- علیرضا یوسفی: ۱۷۱ کیلوگرم (۹ کیلوگرم رکورد نوجوانان جهان را به نام خود ثبت کرد)

حرکت‌دوضرب:
۱- لالایان از ارمنستان :۲۲۷ کیلوگرم
۲- علیرضا یوسفی: ۲۲۵ کیلوگرم
۳- علی داودی: ۲۲۵ کیلوگرم (۲۹ کیلوگرم رکورد نوجوانان جهان را به نام خود ثبت کرد)

مجموع:
۱- لالایان از ارمنستان :۴۱۹ کیلوگرم
۲- علی داودی: ۴۱۸ کیلوگرم
۳- علیرضا یوسفی: ۳۹۶ کیلوگرم (۴۴ کیلوگرم رکورد نوجوانان جهان را به نام خود ثبت کرد)

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: علی داودی نایب قهرمان شد/ یوسفی رکورد زد و برنز گرفت

علی داودی نایب قهرمان شد/ یوسفی رکورد زد و برنز گرفت

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش