عفو بین الملل: مقامات سعودی «سلمان العوده» را خیلی سریع آزاد کنند

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: عفو بین الملل: مقامات سعودی «سلمان العوده» را خیلی سریع آزاد کنند خبر بین المللی:

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از النشره، سازمان عفو بین الملل از مقامات سعودی خواست که سلمان العوده(از بازداشت شدگان در عربستان و از جمله شخصیت های تاثیرگذار دینی و معروف به حمایت از اجرای اصلاحات در این کشور است) را آزاد کند.

بر اساس این گزارش؛ سازمان عفو بین الملل از مقامات سعودی خواست که سلمان العوده را پس از اینکه وارد بیمارستانی در جده شده است و نگرانی خانواده اش را به دنبال داشته است، آزاد کنند.

عفو بین الملل بیان کرد: وضع جسمانی العوده نمایانگر رفتار بد از سوی مقامات سعودی است. خانواده وی از ارتباط با العوده منع شده اند. مقامات سعودی باید اجازه ملاقات وی با خانواده اش را بدهند. بازداشت قهری و رفتار بد با العوده به مثابه انتقام گیری از وی به سبب بیان مسالمت آمیز دیدگاهایش و نقض قانون بین الملل است. به نظر می رسد که بازداشت العوده در راستای هجمه گسترده مقامات سعودی ضد آزادی بیان است. همه زندانیانی که به محض بیان دیدگاه هایشان به شکل مسالمت آمیز زندانی شده اند باید فورا و بدون قید و شرط آزاد شوند.

شایان ذکر است که سلمان العوده از شخصیت های تاثیر گذار دینی است که در سپتامبر گذشته بازداشت شده است.

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : عفو بین الملل: مقامات سعودی «سلمان العوده» را خیلی سریع آزاد کنند

عفو بین الملل: مقامات سعودی «سلمان العوده» را خیلی سریع آزاد کنند

۱۹ January 2018 | 9:25 am

دوره بازرسی جوش