چهارشنبه , ۷ خرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
عسگری: مسیر مسابقات  سهمیه المپیک پرپیچ و خم است/حریفان قَدَری را در پیش رو دارم

عسگری: مسیر مسابقات سهمیه المپیک پرپیچ و خم است/حریفان قَدَری را در پیش رو دارم

بهمن عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، در پاسخ به این سؤال که شرایط آخرین مرحله اردوی تیم ملی کاراته پیش از اعزام به مسابقات لیگ جهانی چطور است، گفت: خدا را شکر همه چیز رو به راه است، تمرینات منظمی را زیرنظر کادر فنی پیگیری می‌کنیم من هم بعد از مسابقات قهرمانی آسیا شرایطم بهتر شده است. انشاءالله که بتوانیم در مسابقات کاراته‌وان ژاپن موفق شویم.

وی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هنوز مشخص نیست کاراته آیا در المپیک بعدی حضور خواهد داشت یا خیر، همه کشورها در تلاشند با بهترین نفرات و بهترین شرایط در المپیک توکیو حضور داشته باشند به همین دلیل مسابقات کسب سهمیه المپیک یک مسیر بسیار پرپیچ و خمی است. حریفانی مثل رافائل، هرنای اوکراینی و چند کاراته‌کای دیگر از لحاظ سنی بزرگتر از من هستند اما به خاطر اینکه قطعاً مشخص نیست این اول و آخرین باری است که کاراته می‌خواهد در المپیک باشد در تلاشند تا در المپیک توکیو حضور داشته باشند و این کار را سخت کرده است.

دارنده نشان طلای بازی‌های آسیایی، در پاسخ به این سؤال که این نفرات که نام بردید از لحاظ رنکینگ از شما بالاتر هستند چه برنامه‌ای برای رسیدن به رنکینگ بالاتر دارید، گفت: نفراتی مثل اسکات آمریکایی و دیگر کاراته‌کاها که گفتم از لحاظ رنکینگ بالاتر از من هستند. به هر حال همه تلاش می‌کنند در المپیک توکیو باشند و هر کاری که می‌دانند و با هر امکاناتی که تحت اختیار خود دارند تلاش می‌کنند اول سهمیه المپیک را بگیرند و پس از آن مدال المپیک را کسب کنند. این شرایط را سخت می‌کند البته خدا را شکر کاراته‌کاهای ایرانی در دنیا صاحب سبک شده‌‌اند. همه کشورها روی ایران حساب ویژه‌ای باز کردند. 

 

عسگری در ادامه صحبت‌های خود، اظهار داشت: خوشبختانه نتایج چند سال اخیر کاراته باعث شده انتظار جامعه بزرگ کاراته و جامعه ورزش از کاراته بالا برود. انتظارها از ما بسیار زیاد است و مسؤولیت ما سخت‌تر شده است. ما انتظار داریم مسؤولان ورزش، پیشکسوتان کاراته مثل همیشه تیم ملی را حمایت کنند، ابتدا ما بتوانیم سهمیه المپیک را بگیریم و پس از آن با کسب مدال المپیک در ارتقای جایگاه کاروان ایران در جدول رده‌بندی کمک کنیم. 

عسگری در پاسخ به این سؤال که این مرحله از مسابقات که به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود چقدر می‌تواند برای تیم ملی سخت و حساس باشد، گفت: مسابقات از هر لحاظ برای ما بسیار مفید است، چون این رقابت‌ها قبل از المپیک توکیو در سالنی برگزار می‌شود که مسابقات المپیک در آن سالن برگزار می‌شود. به هر حال ملی‌پوشان وقتی یک بار در این سالن مبارزه کنند با فضای المپیک آشنا می‌شوند، اینکه مسابقات در ژاپن است شاید موضوع را حساس کند اما کاراته کاهای ایرانی خوب و توانمند هستند، بچه‌ها باید مثل همیشه روز مسابقه مطمئن حرکت کنند اگر با این تفکر پیش بروند انشاءالله می‌توانند موفق باشند. 

دارنده نشان طلای لیگ جهانی کاراته‌وان در پایان صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد: حریفان قَدَری در طول این مسیر المپیکی دارم و هیچ کس را دست کم نگرفتم و روی تک تک حریفانم تمرکز کردم، در سطح حرفه‌ای ورزشکاری موفق است که از اشتباهات حریف خود استفاده کند. این رمز موفقیت است من سعی می‌کنم از کوچک‌ترین اشتباهات حریفانم استفاده کنم و بهمن عسگری همیشه باشم. ما تا پایان مسابقات کسب سهمیه المپیک در سال ۲۰۱۹ چند مرحله دیگر پیش‌رو داریم امیدوارم که در مسابقات باقیمانده همان بهمن عسگری همیشه باشم.

انتهای پیام/ک

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: عسگری: مسیر مسابقات سهمیه المپیک پرپیچ و خم است/حریفان قَدَری را در پیش رو دارم

عسگری: مسیر مسابقات سهمیه المپیک پرپیچ و خم است/حریفان قَدَری را در پیش رو دارم

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش