عزم جزم خانواده های قربانیان حملات ۱۱ سپتامبرآمریکا به دریافت غرامت از عربستان

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: عزم جزم خانواده های قربانیان حملات ۱۱ سپتامبرآمریکا به دریافت غرامت از عربستان خبر بین المللی:

به گزارش شبکه الجزیره، وکلای عربستان دیروز(پنجشنبه) در دادگاه فدرال منهتن، برای سومین بار به شکایت گروهی از خانواده های قربانیان حملات سپتامبر علیه دولت عربستان به خاطر کشته شدن ۳ هزار نفر در این حملات پاسخ دادند.
پانزده تن از ۱۹ تروریست حملات ۱۱ سپتامبر، شهروند عربستان بودند.
خانواده های قربانیان ۱۱ سپتامبر و شرکت های بیمه می گویند که اعضای دولت عربستان از افراد وابسته به القاعده که با ربودن هواپیماها، آنها را به مرکزی تجارت جهانی نیویورک، پنتاگون و مزرعه ای در پنسلوانیا کوبیدند، حمایت می کرد.
بازماندگان قربانیان و شرکت های بیمه همچنین می گویند، عربستان سازمان های خیریه حامی القاعده را تامین مالی می کرد.
‘تری استرادا’ که همسر و پدر سه فرزندش را در حملات ۱۱ سپتامبر از دست داد، در دادگاه منهتن به الجزیره گفت، هرگز دست از تلاش برنمی دارم و تا پایان کار خواهم جنگید.
وکلای عربستان می گویند که این اتهامات بی اساس است و مداراک کافی در تایید این اتهامات وجود ندارد.
در مقابل، خانواده های قربانیان نیز معتقدند، مدارک موجود نشان می دهد عوامل دولت عربستان در آمریکا به ربایندگان هواپیماها کمک کردند.
به نوشته الجزیره، در صورتی که روند رسیدگی به اتهامات و شکایت علیه عربستان ادامه پیدا کند، احتمالا روابط دیپلماتیک و اقتصادی آمریکا و عربستان دستخوش تیرگی خواهد شد.
عربستان مرداد سال جاری با ارسال دفاعیه ‌ای به دادگاه منهتن آمریکا اعلام کرد که شاکیان پرونده نمی توانند نشان دهند عربستان یا هر سازمان خیریه‌ ای در این حملات دست داشت.
عربستان برای پرداخت میلیاردها دلار غرامت به خانواده های قربانیان و مجروحان این حملات، کسبه و شرکت های بیمه، تحت پیگرد قانونی قرار دارد.
‘جورج دانیلز’، قاضی آمریکایی در سپتامبر ۲۰۱۵ میلادی، ادعاهای مطرح شده از سوی خانواده های قربانیان را رد کرد اما، کنگره آمریکا با رد وتوی ‘باراک اوباما’، قانون اجرای عدالت برای حامیان تروریسم(جاستا) را تصویب کرد و اجازه پیگیری پرونده دخالت عربستان سعودی در حملات ۱۱ سپتامبر را فراهم کرد.
طبق قانون جاستا، بازماندگان و خانواده‌ های قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر از حق قانونی دریافت غرامت از دولت عربستان و نیز کشور ثالث در صورت اثبات نقش آن کشور برخوردار شدند.
آساق**۱۰۸۸**۳۴۰۴**مترجم: فقیه** انتشار: محسن اسماعیلی

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : عزم جزم خانواده های قربانیان حملات ۱۱ سپتامبرآمریکا به دریافت غرامت از عربستان

عزم جزم خانواده های قربانیان حملات ۱۱ سپتامبرآمریکا به دریافت غرامت از عربستان

۱۹ January 2018 | 5:51 pm

دوره بازرسی جوش