جمعه , ۴ تیر ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
عربستان از اظهارات بایدن ابراز خرسندی کرد

عربستان از اظهارات بایدن ابراز خرسندی کرد


خبرگزاری رسمی عربستان(واس) در بیانیه‌ای بر “موضع ثابت این کشور درباره حمایت از حل سیاسی و فراگیر بحران یمن “تأکید کرد.

این بیانیه بعد از آن صادر شد که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا خواهان توقف جنگ در یمن شد و پایان حمایت آمریکا از عملیات نظامی در یمن را اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است: عربستان دنبال همکاری با دولت بایدن برای حل سیاسی فراگیر در یمن است و از پایبندی آمریکا درباره همکاری با عربستان برای دفاع از حاکمیت خود و مقابله با تهدیدات استقبال می‌کند.

دولت مستعفی یمن نیز از اظهارات بایدن درباره اهمیت حمایت از تلاش‌های دیپلماتیک برای حل بحران یمن و تعیین یک فرستاده ویژه برای یمن استقبال کرد.

در بیانیه این دولت آمده است: تعیین تیم لیندر کینگ به عنوان فرستاده ویژه یمن “گام مهم دیگری از سوی آمریکا در راستای تلاش‌هایش برای حمایت از دولت و مردم یمن و پایان جنگ است.”

این دولت بر پایبندی کامل خود به همکاری با ائتلاف عربی و اعضای جامعه جهانی برای حل سیاسی فراگیر در یمن براساس اصول سه گانه طرح شورای همکاری خلیج فارس، نتایج مذاکرات ملی و قطعنامه‌های شورای امنیت تأکید کرد.

۳۱۱۳۱۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: عربستان از اظهارات بایدن ابراز خرسندی کرد

عربستان از اظهارات بایدن ابراز خرسندی کرد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش