سه شنبه , ۴ آبان ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
ظریف: ایران و ترکیه به همکاری برای پیشبرد امنیت و ثبات در منطقه متعهدند

ظریف: ایران و ترکیه به همکاری برای پیشبرد امنیت و ثبات در منطقه متعهدند

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران را در سفر به آنکارا برای شرکت در پنجمین نشست شورای عالی راهبردی ایران و ترکیه همراهی می‌کند،‌در صفحه توئیترش با انتشار تصاویری از این نشست نوشت: به همراه هیأت عالی به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور در پنجمین نشست شورای عالی همکاری راهبردی ایران و ترکیه حضور دارم.

وی افزود: ما و ترکیه به عنوان دو همسایه که ۴۰۰ سال صلح را در کنار یکدیگر تجربه کردیم، به همکاری با یکدیگر برای پیشبرد امنیت و ثبات در منطقه خود متعهد هستیم.

 

 

 

 

به گزارش فارس، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران برای شرکت در این نشست عصر چهارشنبه به ترکیه سفر کرد.

وی پیش از این سفر گفت: این سفر به دعوت رسمی رئیس جمهور ترکیه برای شرکت در پنجمین شورای عالی راهبردی دو کشور انجام می‌شود.

روحانی با بیان اینکه در سفر پیش رو مسائل دو جانبه مورد بحث و بررسی طرفین قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: در این سفر عمده ترین مباحثی که بین قامات دو کشور مطرح می‌شود، مسائل اقتصادی، بانکی، تجاری وانرژی است. همچنین اسنادی نیز بین مقامات دو کشور در این زمینه ها به امضا می‌رسد.

وی با اشاره به حضور تعدادی از  تجار و بازرگانان در این سفر گفت: قرار است در جریان سفر به ترکیه همایشی اقتتصادی با حضور شرکت‌های خصوصی دو کشور و همچنین روسای جمهور ایران و ترکیه برگزار شود. ایران و ترکیه زمینه های بسیار خوب برای توسعه روابط خود دارند.

رئیس جمهوری با بیان اینکه حجم تبالادت ایران و ترکیه در حال حاضر حدود ۱۰ میلیارد دلار است، اظهار کرد: در حال حاظر حجم تبادلات دو کشور پایین است در این زمینه در سفرهای گذشته و همچنین سفر پیش‌رو بر لزوم رسیدن این رقم به ۳۰ میلیارد دلار تاکید خواهیم کرد.

انتهای پیام/

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : ظریف: ایران و ترکیه به همکاری برای پیشبرد امنیت و ثبات در منطقه متعهدند

ظریف: ایران و ترکیه به همکاری برای پیشبرد امنیت و ثبات در منطقه متعهدند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش