ظریف: ادامه پایبندی ایران به برجام، مستلزم متعهد بودن کامل آمریکا است

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: ظریف: ادامه پایبندی ایران به برجام، مستلزم متعهد بودن کامل آمریکا است در اخبار سیاسی

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا به نقل از تارنمای اطلاع رسانی وزارت خارجه، ظریف نوشت: امروز با وزیر خارجه لاوروف در مسکو رایزنی داشتیم و پس از آن برای مذاکره با وزیران امور خارجه سه کشور اروپایی و دیدار با فدریکا موگرینی (مسئول عالی سیاست خارجه اتحادیه اروپا) عازم بروکسل خواهم شد.
ظریف ادامه داد: همگان بر ضرورت این امر که تمامی طرف‌ها باید به تعهدات خود ذیل برجام پایبند باشند، توافق دارند.
ظریف چهارشنبه شب پیش از عزیمت به سمت اروپا، در جمع خبرنگاران در مسکو حاضر شده و در همین رابطه گفته بود: یکی از سیاست های ترامپ (رئیس جمهوری آمریکا) غیرقابل پیش بینی بودن او است، البته ایشان (ترامپ) این سیاست را به جایی رسانده است که آمریکا دیگر برای شرکای خود هم مورد اعتماد نیست.
وی ادامه داد: جامعه بین المللی کاملا به روشنی نشان داده است که از سیاست های آمریکا حمایت نمی کند و در واقع سیاست های این کشور را مخرب می داند.
وزیر امور خارجه در روزهای آینده با همتایان خود از کشورهای فرانسه، آلمان و انگلیس دیدار و درخصوص آخرین تحولات منطقه و موارد مربوط به توافق هسته‌ای رایزنی خواهد کرد.
ترامپ تا روز جمعه فرصت دارد تا معافیت ایران از تحریم‌های هسته‌ای را که پیرو برجام صورت گرفته بود، تمدید کند.
شبس ** ۹۳۸۶ ** خبرنگار: مهران معینی جم*۸انتشاردهنده: عزیز موسوی

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : ظریف: ادامه پایبندی ایران به برجام، مستلزم متعهد بودن کامل آمریکا است

ظریف: ادامه پایبندی ایران به برجام، مستلزم متعهد بودن کامل آمریکا است

۱۱ January 2018 | 3:01 am

دوره بازرسی جوش