دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
طرح توسعه باغها و گیاهان دارویی در اراضی قزوین اجرا شد

طرح توسعه باغها و گیاهان دارویی در اراضی قزوین اجرا شد


به گزارش خبرگزاری پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین از قزوین؛ علی اکبری، مدیرباغبانی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: این طرح در سطح ۱۷۰هکتار از گیاهان دارویی شامل ۱۴۵هکتار زیره سبز دیم،۲۳هکتار گل محمدی و ۲هکتار گل گاوزبان اجرا شده است.

او اظهار کرد: همچنین طرح احداث و توسعه باغات در سطح ۸۳هکتار شامل ۲۱هکتار باغ بادام،۴۲هکتار باغ فندق و ۲۰هکتار باغ انگور انجام شده است.

اکبری تصریح کرد: استان قزوین بستر مناسبی برای توسعه گیاهان دارویی و احداث باغ در اراضی شیبدار دارد بنابراین احداث باغ های بادام، انگور، فندق، گل محمدی، گل گاوزبان، سماق، زرشک و زیره بصورت (آبی و دیم) در مناطق مستعد در دستور کار اجرایی قرار گرفته است.

مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین ایجاد اشتغال، درآمدزایی برای بهره برداران، فرسایش خاک و ذخیره روان آبها، جلوگیری از فرسایش خاک و سیل آب ها، کمک به پایداری محیط زیست، جلوگیری از تولید ریزگردها، تغییر آب و هوایی منطقه ای بر اساس استعداد هر منطقه و جلوگیری از مهاجرت روستاییان را از مهمترین مزایای اجرای طرح احداث باغ در اراضی شیبدار ذکر کرد.

۴۶

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : طرح توسعه باغها و گیاهان دارویی در اراضی قزوین اجرا شد

طرح توسعه باغها و گیاهان دارویی در اراضی قزوین اجرا شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش