• Home
  • طرح تقاضای رفراندوم برای حذف یارانه‌های آشکار و پنهان کلید خورد

طرح تقاضای رفراندوم برای حذف یارانه‌های آشکار و پنهان کلید خوردبه گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، ابوالفضل ابوترابی در حاشیه جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۶ شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، گفت: با توجه عدد بسیار بالای یارانه نقدی که در سال پرداخت می‌شود، بنده بر اساس اصل ۵۹ قانون اساسی و ماده ۳۶ قانون همه‌پرسی، تقاضای برگزاری رفراندوم به منظور حذف یارانه‌های آشکار و پنهان و پرداخت مستقیم به مردم را تهیه کردم.

وی با بیان اینکه یارانه‌های پنهان و آشکار دو برابر بودجه سالیانه کشور است، تصریح کرد: در واقع افراد مرفه جامعه بیست و پنج برابر مستضعفین از یارانه استفاده می‌کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این طرح در سامانه طرح های مجلس بارگذاری شده است، گفت: این تقاضا تاکنون توسط ۲۲ نفر از نمایندگان امضا شده است.

ابوترابی تصریح کرد: البته برای مطرح شدن این طرح در صحن علنی مجلس به ۱۰۰ امضا نیاز است و تصویب این تقاضا هم به کسب حداقل دو سوم آرای نمایندگان مجلس نیاز دارد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : طرح تقاضای رفراندوم برای حذف یارانه‌های آشکار و پنهان کلید خورد

طرح تقاضای رفراندوم برای حذف یارانه‌های آشکار و پنهان کلید خورد