• Home
  • طرح ارسال نیم ساعته سفارش های خرید با شبکه ای از پهپاد

طرح ارسال نیم ساعته سفارش های خرید با شبکه ای از پهپادبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از نیواطلس، این طرح پس از چند آزمایش مقیاس کوچک توسط خرده روشی انجام می شود و میلیون ها خانوار می توانند به آن دسترسی یابند و در مدت زمانی کوتاه و ۳۰ دقیقه ای خریدشان را تحویل بگیرند.

وال مارت در سال ۲۰۱۵ میلادی با ثبت درخواست در سازمان هوانوردی فدرال آمریکا برای دریافت اجازه ارسال محموله به در خانه ها، زمینه برای این فناوری را فراهم کرد.

سپس در ۲۰۲۰ میلادی فرصت های همکاری با سرویس های تهیه کننده پهپاد ( Drone Up و Ziplien) را بررسی کرد تا ارسال محموله به خانه ها را آزمایش کند. این شرکت سال گذشته در Drone Up سرمایه گذاری کرد و از سوی دیگر در ایجاد هاب های پهپاد تجاری برای انجام آزمایش ها همکاری کرد.

این عملیات براساس مجوز خاص سازمان هوانوردی فدرال آمریکا انجام شد که طی آن پرواز پهپاد بالای سر انسان ها و وسایل نقلیه در حال حرکت با کمک اپراتورهای مجاز انجام می شد.

اکنون وال مارت ادعا می کند صدها فرایند ارسال محموله را از هاب های فعلی تکمیل کرده و به نتایج رضایت بخشی دست یافته است. این شرکت تصمیم دارد شبکه خود متشکل از ۳۴ سایت را برای ارسال میلیون ها بسته در سال گسترش دهد.

سایت های ارسال محموله در آریزونا، آرکانزاس، فلوریدا، تگزاس، یوتا و ویرجینیا ساخته می شوند و می توانند به ۴ میلیون خانه سرویس رسانی کنند.

کاربران بین ساعت ۸ صبح تا ۸ شب هر روز می توانند از میان هزاران کالایی که در خرده فروشی انبار شده سفارش دهند و محموله با قیمت ۳.۹۹ دلار به وسیله یک پهپاد ظرف نیم ساعت به آنها می رسد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: طرح ارسال نیم ساعته سفارش های خرید با شبکه ای از پهپاد

طرح ارسال نیم ساعته سفارش های خرید با شبکه ای از پهپاد