پنج شنبه , ۲۵ شهریور ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
طرح آجر به آجر می‌تواند همه ایرانیان را خیّر مدرسه‌ساز کند

طرح آجر به آجر می‌تواند همه ایرانیان را خیّر مدرسه‌ساز کند


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، محسن حاجی میرزایی شامگاه پنجشنبه در مراسم افتتاح یک دبیرستان کاردانش در مسکن مهر سمنان با بیان اینکه بنای مدرسه جز بناهای روحانی است، چرا که شخصیت انسان‌ها شکل داده و زمینه ساز توسعه فرهنگ و آبادانی و آینده‌ای بهتر و روشن‌تر برای تک تک افراد جامعه است، تاکید کرد: هیچ بنایی رفیع‌تر از مدرسه نیست؛ بسیاری افتتاح‌های باشکوه در کشور صورت می‌گیرد اما به نظر بنده عظیم‌تر و باشکوه‌تر از افتتاح مدرسه وجود ندارد.

وی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم در باب مکان‌ها، از مسجد سخن گفتند که به نوعی می‌توان گفت کاربرد مساجد نیز در راستای تعلیم و تربیت است و در واقع می‌توان از این جهت به جایگاه رفیع و والای مکان‌های تعلیم و تربیت و آموزشی از جمله مدرسه پی برد.

عضو کابینه دوازدهم بیان کرد: هر بنایی غیر از مکان آموزشی برای خدمت به انسان و تسهیل در امور زندگی او احداث و در اختیار قرار می‌گیرد، اما مکان‌ها و بناهای آموزشی همچون مدارس، بناهایی هستند که با نفس و جانِ جان انسان سر و کار دارند و انسان در این مکان‌ها هویت پیدا می‌کند و به نوعی فرهنگ و آبادانی جامعه از آن ریشه می‌گیرد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه ما در طرح آجر به آجر درصدد بودیم تا همه مردم ایران مدرسه ساز شوند؛ زیرا کسانی که در این امر اهتمام می‌کنند، توجه بیشتری به بحث آموزش داشته و طبیعتاً می‌توان گفت پیوند میان خانه و مدرسه در پرتو مشارکت مردم در مدرسه سازی شکل می‌گیرد، ابراز داشت: آمارها و اطلاعات مطلوب و ارزنده‌ای توسط سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و استان ارائه شد که بسیار ارزنده است.

وی افزود: پروژه‌هایی از این نوع مدارس، کمتر در دوره‌های سه ساله به بهره برداری می رسند؛ افتتاح و بهره برداری از این مجتمع آموزشی تنها پس از گذشت حدود سه سال، یعنی کلنگ‌زنی در سال ۹۶ و افتتاح و بهره برداری در سال ۱۴۰۰، امری بسیار ارزشمند است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : طرح آجر به آجر می‌تواند همه ایرانیان را خیّر مدرسه‌ساز کند

طرح آجر به آجر می‌تواند همه ایرانیان را خیّر مدرسه‌ساز کند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش