صلح با “طالبان” زمینه خروج نیروهای خارجی را از افغانستان فراهم می‌کند

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: صلح با “طالبان” زمینه خروج نیروهای خارجی را از افغانستان فراهم می‌کند خبر بین المللی:

به گزارش گروه بین‌الملل گروه خبری نهانه به نقل از میزان، شورای عالی صلح افغانستان می‌گوید که طالبان باید از آخرین فرصت به میان آمده استفاده کرده و به میز مذاکره حاضر شوند.

امین الدین مظفری دبیر این شورا گفت که میز مذاکره برای بحث روی همه مسایل است و طالبان می‌توانند، راه صلح را در پیش گیرند و خواست‌های شان‌را آزادانه مطرح کنند.

به گفته مظفری پیوستن طالبان با پروسه صلح و نابودی تروریسم درین کشور، زمینه را برای خروج نیروهای بین المللی نیز فراهم می‌سازد.

وی افزود:من فکر می‌کنم که وجود خارجی‌ها برای مبارزه علیه تروریسم است، هرگاه مخالفین دولت با نظام افغانستان به تفاهم برسد و تروریستانی که از نقاط مختلف جهان در کنار مخالفان نظام قرار گرفته‌اند با شکست مواجه گردند، در آن‌صورت موضوع اخراج خارجی‌ها مطرح بحث برای همه گاه می‌باشد.

پیش از این شماری از رسانه‌ها به نقل از عزیزالله دین محمد معاون شورای عالی صلح افغانستان نوشته‌اند که پس از آغاز مذاکرات رسمی با طالبان، همه مسایل از جمله خروج نیرو های بین المللی مورد بحث قرار خواهد گرفت.

دین محمد همچنان گفته که پس از پیشنهاد صلح حکومت افغانستان، طالبان مشاوره های شان‌را آغاز کرده‌اند.

به نوشته رادیوآزادی، محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان هفته گذشته در نشست دوم پروسه کابل گفت که حکومت حاضر به گفتگوی بی‌قید و شرط با طالبان مسلح است.

/انتهای پیام/

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : صلح با “طالبان” زمینه خروج نیروهای خارجی را از افغانستان فراهم می‌کند

صلح با “طالبان” زمینه خروج نیروهای خارجی را از افغانستان فراهم می‌کند

۵ March 2018 | 8:20 pm

دوره بازرسی جوش