پنج شنبه , ۸ آبان ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
صدای واحد اصولگرایان/ انتشار لیست‌های جداگانه اصلاح‌طلبان

صدای واحد اصولگرایان/ انتشار لیست‌های جداگانه اصلاح‌طلبان

پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، گروه سیاست؛ سومین روز تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی با برگزاری نشست خبری غلامعلی حدادعادل رئیس شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب، پرویز سروری دبیر شورای ائتلاف، محسن پیرهادی سخنگوی ائتلاف و مصطفی میرسلیم عضو فهرست شورای ائتلاف و رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در جریان اصولگرا شروع شد؛ خروجی این مواضع شنیدن صدای واحد در بین نیروهای اصولگرا بود.

در جریان اصلاحات نیز پس از تصمیم نهایی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان مبنی بر عدم ارائه لیست واحد در تهران و در حالی که شورای عالی سیاست گذاری همچنان بر عدم انتشار لیست پافشاری می‌کند، دومین فهرست این جریان در ماراتن ۲ اسفند ماه منتشر شد.

از آنجا که فقط ۶ روز تا آوردگاه ۲ اسفند ماه باقی مانده است برآن شدیم مهمترین اخبار انتخابات را در روز جاری مرور کنیم.

توصیه انتخاباتی رئیس جمهور به مردم؛ پرشور در انتخابات شرکت کنید

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز همزمان با ولادت حضرت زهرا (س) در دومین نشست ملی زن و خانواده که از سوی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد، با اشاره به برگزاری انتخابات، تاکید کرد: زنان می‌توانند سرنوشت را در انتخابات ریاست جمهوری عوض کنند. اگر خانم‌ها تصمیم بگیرند و ببینند یک کاندیدا بهتر هست ولو اینکه عده‌ای سال‌ها تلاش کردند، پول خرج کردند و رسانه دارند، قادر هستند کاندیدای مورد نظر خود را در انتخابات پیروز کنند. امروز هم در انتخابات مجلس شورای اسلامی که پیش روی ماست ولو اینکه ما گله داشته باشیم، ولو اینکه برخی از امور به صورت مطلوب قرار نگرفته باشد اما باید پای صندوق برویم و بین آنهایی که امروز مطرح هستند بگردیم.

وی با بیان اینکه به هر حال بعضی از کاندیداها به نظر ما بهتر هستند، گفت: بهترها را برگزینیم و انتخاب کنیم و پای صندوق برویم. شور انتخابات با خانم‌ها است. همیشه اینطور بوده و در تمام انتخابات خانم‌ها اگر تصمیم بگیرند شور انتخاباتی ایجاد می‌کنند.

دولت تخلف کند، افشاگری می‌کنم / مجریان نباید کارچاق کن شوند

سید مصطفی میرسلیم عضو فهرست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه امروز در نشست خبری که در پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر برگزار شد به تشریح اعلام برنامه‌های جریان متبوعش در انتخابات پرداخت و گفت: ما برای مسائل و مشکلات موجود، تدبیرهای لازم را اندیشیده و آماده کرده ایم و امیدواریم با حضور پرشور مردم پای صندوق‌های رأی و ارتقا این سرمایه اجتماعی و سیاسی مهم یعنی اعتماد، بتوانیم از پس مشکلات برآییم.

وی تاکید کرد: ما باید احترام رئیس جمهور را حفظ کنیم اما رئیس جمهور هم باید جایگاه مردم را حفظ کند و سوءاستفاده نکند. اگر ببینم دولت در جریان انتخابات خلاف می‌کند، افشا می‌کنم. دولت نباید کاری انجام دهد که بیش از این به سرمایه اعتماد مردم ضربه وارد شود.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه با تاکید براینکه مجلس آینده باید نظارت دقیق نسبت به دستگاه‌های اجرایی اعمال کنند، تاکید کرد: رأی اعتماد به وزرا برعهده مجلس است و رئیس جمهور موظف به تأمین خواست مجلس است اما مجریان و وکلا نباید کارچاق کن شوند. (مشرح این نشست خبری را اینجا بخوانید)

کسانی که در لیست نیستند انصراف بدهند

غلامعلی حدادعادل رئیس شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب امروز در نشست خبری با بیان اینکه وحدت خواسته اولیه ما بوده است، گفت: ما با برخی دوستان مذاکرات متعدد و طولانی داشتیم و بر اساس اختلاف سلیقه که داشتیم به وحدت حداکثری نرسیدیم اما یک اشتراک حداقلی هم در میان این دو لیست وجود دارد.

وی تاکید کرد: داوطلبانی که به شورای ائتلاف پیوستند تعهد دادند که اگر در لیست نهایی نباشند انصراف دهند و همین‌جا از آنان می‌خواهم که همانطور که قرار گذاشتیم دوستانی که در لیست نیستند انصراف دهند تا وحدت ممکن و پیروزی حاصل شود.

برنامه تعامل با دولت / بستر عدالت در نظام سلامت را ایجاد می‌کنیم

عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی عضو فهرست ائتلاف نیروهای انقلاب در گفتگوی تفصیلی با مهر، پیرامون نحوه تعامل مجلس آینده با دولت دوازدهم، گفت: تعامل مومنانه و انقلابی باید شکل بگیرد. باید تعامل سازنده، مومنانه، منصفانه، جوانمردانه و انقلابی باشد؛ یعنی مسامحه کنار گذاشته شود. با مسائل مملکت و سرنوشت مردم شوخی نباید کرد. از اینها نباید کوتاه آمد اما راه‌های مختلفی دارد.

وی با بیان اینکه ما نمی‌خواهیم دولت و حکومت زمین بخورد، می‌گوید: نمی‌خواهیم دردها و مشکلات جامعه و مردم بیشتر شود. پس باید این انصاف و جوانمردی و انقلابی بودن را داشته باشند که بسیاری از مطالب را به جان بخرد که به مردم و کشور آسیب وارد نشود. این انفعال است که در مجالس گذشته و خصوصاً مجلس دهم دیده می‌شد.

عضو فهرست نیروهای انقلاب همچنین با تاکید براینکه بستر عدالت در نظام سلامت را ایجاد می‌کنیم، تاکید کرد: در حوزه نظام سلامت، در سال‌های گذشته طرح تحول سلامت که می‌توانست به گونه دیگری اجرا شود، به بدترین شکل اجرا شد و اعتبارات بی‌نظیری که در طول تاریخ نظام سلامت و بهداشت و درمان کشور نمونه نداشت وارد این سیستم شد ولی خوب مدیریت نشد. (متن کامل این گفتگو را اینجا بخوانید)

وضعیت ۱۰ حزب اصلاح‌طلب در انتخابات

در حالی که شورای عالی سیاستگذاری اعلام کرد که لیست انتخاباتی نمی‌دهد، غالب احزاب این جریان تاکید کرده‌اند که در انتخابات حضور یافته و فهرست انتخاباتی ارائه خواهند کرد.

لیست ائتلاف اصلاح طلبان در انتخابات اعلام شد

پس از فهرست انتخاباتی حزب کارگزاران، فهرست انتخاباتی ائتلاف احزاب اصلاح طلب در تهران نیز به سرلیستی مجید انصاری منتشر شد.

اسامی این ائتلاف به شرح زیر است:

۱- مجید انصاری: عضو مجمع روحانیون مبارز
۲- مصطفی کواکبیان: دبیر کل حزب مردم سالاری
۳- علیرضا محجوب: دبیر کل خانه کارگر
۴- داوود محمدی: دبیر کل انجمن اسلامی معلمان
۵- محمد حسین مقیمی: مدیر دوران اصلاحات
۶- محمدرضا راه چمنی: دبیر کل حزب وحدت و همکاری
۷- علی داستانی: عضو شورای مرکزی حزب همبستگی
۸- سهیلا جلودارزاده: عضو خانه کارگر
۹- امیر عسگری: عضو مجمع فرهنگیان ایران اسلامی
۱۰- افشین اعلا: فعال سیاسی
۱۱-پ روانه مافی: عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران
۱۲- اعظم صمصامی: عضو مجمع فرهنگیان ایران اسلامی
۱۳- محمدرضا بادامچی: عضو حزب اسلامی کار
۱۴- محمدهادی انتشاری: فعال سیاسی اصلاح طلب
۱۵- فریده اولاد قباد: نمایندگان فعلی مجلس
۱۶- فخرالدین صابری: نماینده ادوار مجلس
۱۷- سعید باقری: فعال سیاسی اصلاح طلب
۱۸- محمدرضا شریفی: اقتصاددان
۱۹- زهرا ساعی: نماینده فعلی مجلس
۲۰- محمدعلی وکیلی: نماینده فعلی مجلس
۲۱- سید فرید موسوی: نماینده فعلی مجلس
۲۲- محسن علیجانی: نماینده فعلی مجلس
۲۳- محمدرضا نجفی نماینده فعلی مجلس
۲۴- محمد حسین شیخ محمدی: فعال سیاسی اصلاح طلب
۲۵- وحید توتون‌چی: فعال سیاسی اصلاح طلب
۲۶- حسن انصاری: عضو حزب آزادی
۲۷- علی حسین رضائیان: عضو شورای مرکزی انجمن مدرسین دانشگاه‌ها
۲۸- ابوالفضل سروش: نماینده فعلی مجلس
۲۹- حبیب پارسا: عضو سازمان نظام مهندسی
۳۰- مهدی شیخ: نماینده فعلی مجلس

مردم در ۲ اسفند یوم الله دیگری را خلق می‌کنند

محمد جواد ابطحی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در گفتگو با مهر، با اشاره به اینکه دشمنان بدنبال آن هستند که روزهای مهم یا ایام الله ما را کمرنگ نشان دهند، تصریح کرد: دشمنان پس از خلق هر یوم اللهی درایران فتنه‌ای به پا می‌کنند تا این وقایع مهم را کمرنگ جلوه دهند و برای مثال می‌توان به وقایع سال ۸۸ اشاره کرد که در آن سال شاهد حضور حماسی و باشکوه مردم در انتخابات ریاست جمهوری بودیم که دشمنان بلافاصله فتنه ۸۸ را بوجود آوردند تا این رویداد بزرگ را کمرنگ نشان دهند اما به هدفشان نرسیدند.

وی گفت: در شرایط فعلی هم تبلیغات وسیعی می‌کنند و کمپین‌هایی راه می‌اندازند تا مردم ایران در انتخابات اسفندماه شرکت نکنند اما مسلماً مردم ما به خوبی می‌دانند که مجلسی که با پشتوانه حضور حداکثری ملت تشکیل شود، تاثیرگذارتر است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: تبلیغات منفی دشمنان هیچ تأثیری در حضور انتخابات اسفندماه ندارد و دشمنان خواهند دید که مردم ما حماسه جدید و یوم الله دیگری را خلق می‌کنند.

دریافت کیف مشکل‌گشا، شاهراه فساد در مجلس دهم است

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، در ارزیابی خود از عملکرد هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، گفت: به اعتقاد بنده عملکرد هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان ضعیف است و این عملکرد ضعیف هم چندین دلیل دارد؛ اول آنکه قانون نظارت بر رفتار نمایندگان قانون ضعیفی است و حداقل‌ها در آن رعایت شده است و نمایندگان به نحوی این قانون را نوشتند که پای خودشان گیر نیافتد.

وی تصریح کرد: به نظر بنده مجلس بعدی باید این قانون را تغییر دهد چرا که هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان نباید یک هیئت نمایشی باشد و این هیئت باید به معنای واقعی بر نحوه رفتار نمایندگان نظارت کند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تکیه زدن افرادی غیر متخصص بر ریاست کمیسیون‌های اقتصادی مجلس تا چه حد در ایجاد فساد مؤثر است، گفت: متأسفانه گاهی اوقات این مسئله تأثیر گذار است. به عنوان مثال بنده در یک گزارش شنیدم که برخی از اعضای کمیسیون اقتصادی در جلسه‌ای که با مدیر عامل یکی از بانک‌ها داشتند، کیف‌هایی را هدیه گرفتند که به نوعی این کیف‌ها، کیف مشکل گشا بود که این برخلاف انجام وظایف نمایندگی است.

تکمیل می‌شود…

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : صدای واحد اصولگرایان/ انتشار لیست‌های جداگانه اصلاح‌طلبان

صدای واحد اصولگرایان/ انتشار لیست‌های جداگانه اصلاح‌طلبان

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش