شهید نواب صفوی برای حاکمیت اسلام قیام کرد

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: شهید نواب صفوی برای حاکمیت اسلام قیام کرد در اخبار سیاسی

به گزارش خبرنگار گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا ، آیت الله محمد علی اراکی چهارشنبه شب در سی و ششمین یادواره شهدای فدائیان اسلام که در مسجد جامع قائمشهر برگزار شد ، افزود : شهید نواب صفوی به همراه همرزمانش در دوران رژیم شاهنشاهی ، مردانه در برابر انحراف ها ایستادگی کردند و به درجه شهادت نائل آمدند.
وی با بیان اینکه شجاعت و صراحت این شهید باید چراغ راه مردم باشد ، گفت : زیرا آنان آغاز گر نهضت بزرگ ایران اسلامی بودند.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب با تاکید بر این که ما امروزه نیاز فراوانی به درک و مفهوم اسلام داریم ، بیان کرد : باید مفهوم اسلام را از دید قرآن درک و به سمع و نظر مردم برسانیم .
اراکی با اشاره به اینکه با درک مفهوم اسلام است که تاکنون ملت ایران در برابر مستکبران ایستادگی و مقاومت کرده اند ، افزود : در سایه مقاومت است که عده ای از جوانان ما به قله های رفیع شهادت نائل آمده اند.
وی ادامه داد : این جوانان ما کسانی هستند که هیچگاه در برابر کافران از خود لرزش نشان نداده اند و به همین خاطر است که امروزه آنان از ایران اسلامی ترس دارند.
شهید نواب صفوی در سال ۱۳۰۳ در تهران و خانواده ای روحانی متولد شد . وی از روحانیون مبارز و رهبر جمعیت فداییان اسلام و از پیشتازان مبارزات اسلامی و مکتبی بر ضد رزیم شاهنشاهی و استعمار بود .
شهیدان عبدالحسین واحدی ، سید محمد واحدی ، سید حسن امامی ، مظفر علی ذوالقدر و خلیل طهماسبی از دیگر اعضای جمعیت فدائیان اسلام بودند .
نواب صفوی پس از ترور ناموفق علاء در اول آذرماه ۱۳۳۴ بازداشت و در ۲۷ دی همان سال به همراه ذوالقدر ، خلیل طهماسبی و محمد واحدی به شهادت رسانده شد .
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
۷۳۳۴/۱۶۵۴

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : شهید نواب صفوی برای حاکمیت اسلام قیام کرد

شهید نواب صفوی برای حاکمیت اسلام قیام کرد

۲۵ January 2018 | 3:21 am

دوره بازرسی جوش