جمعه , ۲ مهر ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
شناسایی یک ابرزمین در فاصله ۶ سال نوری با خورشید

شناسایی یک ابرزمین در فاصله ۶ سال نوری با خورشید

به گزارش خبرنگار گروه عملی و دانشگاهی پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس به نقل از ای او ال، این سیاره که ابرزمین نام گرفته و ۳٫۲ برابر بزرگتر از کره زمین است، به دور ستاره ای به نام برنارد می چرخد و تنها شش سال نوری با خورشید فاصله دارد که در مقیاس علم ستاره شناسی فاصله زیادی محسوب نمی شود.

ستاره برنارد نزدیک ترین همسایه خورشید است و بعد از آن سه ستاره دیگر قرار دارند که ۴٫۳ سال نوری از خود برنارد فاصله دارند. محققان در تلاش برای شناسایی ویژگی های ابرزمین به تازه کشف شده هستند و می گویند به احتمال ۹۹ درصد سیاره یادشده موجود بوده و در حال گردش به دور برنارد است. هنوز مشخص نیست آیا ابرزمین شناسایی شده از شرایط مورد نیاز برای سکونت موجودات زنده برخوردار است.

پیش از این تلسکوپ فضایی کپلر ناسا تعدادی سیاره کوچک را در کهشکان راه شیری شناسایی کرده بود که هیچ یک از نظر ابعاد قابل مقایسه با این ابرزمین نبوده اند. گفتنی است برنارد با سرعت ۵۰۰ هزار کیلومتر در ساعت به دور محور خود می چرخد.

انتهای پیام/

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: شناسایی یک ابرزمین در فاصله ۶ سال نوری با خورشید

شناسایی یک ابرزمین در فاصله ۶ سال نوری با خورشید

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش