پنج شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
شعبانیان: باید تعداد بازیکنان سطح ملی را بیش‌تر کنیم

شعبانیان: باید تعداد بازیکنان سطح ملی را بیش‌تر کنیم


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، میترا شعبانیان مربی باتجربه بانوان که پیش از این نیز سابقه حضور روی نیمکت تیم ملی والیبال بانوان ایران را داشته است، پس از حضور محمدرضا داورزنی به عنوان رئیس فدراسیون، بار دیگر هدایت بانوان والیبالیست ایران را به عهده گرفت.

میترا شعبانیان پس از قبول هدایت تیم ملی بانوان گفتگویی با سایت رسمی فدراسیون والیبال داشت.

* هدف شما به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال بانوان در مسابقات پیش رو چیست؟
سالیان سال است که به عنوان مربی در والیبال فعالیت می‌کنم و در رده‌های مختلف تیم ملی نیز حضور داشتم. نسلی که اکنون در تیم ملی حضور دارند، سال ۸۶ در تیم نوجوانان حضور داشتند و اولین نسل تیم نوجوانان بعد از انقلاب بودند که به این سطح رسیده‌اند. بر اساس صحبت‌هایی که با داورزنی داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که تیم اعزامی به این مسابقات را یک تیم جوان برای کسب تجربه تشکیل دهد. با توجه به زمان اندکی که داریم، کسب سهمیه برای تیم بانوان امکان پذیر نیست. قبل از حضور  داورزنی، ممکن بود این تیم حتی اعزام هم نشود. هدف و تفکر ما، حذف بازیکنان قبلی تیم ملی نیست زیرا آن‌ها برای تیم ملی زحمت کشیده‌اند ولی ما باید تعداد بازیکنان سطح ملی را بیش‌تر کنیم. در همه رده‌های سنی کشورهای دیگر و تیم‌های ملی می‌بینیم که تیم‌های دوم و سوم اعزام می‌شوند و پشتوانه‌سازی انجام می‌شود. ما تعداد زیادی بازیکنان خوب جوان و امید داریم و اکنون مسابقات انتخابی المپیک، فرصت خوبی برای کسب تجربه و محک زدن این نسل است تا تیم دیگری داشته باشیم و تیم ملی، مختص بازیکنان خاص نباشد.

* تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا به خواسته‌های خود نرسید و با افت انگیزه و روحیه رو به رو شد؛ برخورد شما با این چالش چگونه خواهد بود؟
انتظارات از بازیکنان بسیار بالا بود ولی به لحاظ فنی و تاکتیکی تغییر چندانی نداشتیم و عدم موفقیت تیم، باعث بی انگیزگی و افت روحی بازیکنان شد. اسامی ۲۴ بازیکن را به زبردست نایب رئیس بانوان معرفی کردم. زمان زیادی نداریم و اگر فرصت کافی داشتیم، می‌توانستیم بازیکنان بیش‌تری را دعوت کنیم. نفراتی که دعوت خواهند شد، در رده تیم‌های امید و جوانان هستند و خوشبختانه در تیم‌های لیگ برتری تمرین داشته‌اند و شناخت خوبی از آن‌ها داریم . باید به آینده فکر کرد؛ پرورش مربیان علاقه‌مند و با دانش، استعدادیابی و آموزش بازیکنان بر مبنای دانش روز والیبال و همچنین انجام مسابقات متوالی در سطح استان‌ها و کشور، می‌تواند تحولی بزرگ در بانوان ایجاد کند.

* بازیکنان نسل جدید و گذشته چه تفاوتی دارند؟
نسل جدید از نظر قد نسبت به گذشته وضعیت بهتری دارند. بازیکنانی با قامت بلند و پرتوان در والیبال بانوان حضور دارند که متاسفانه برخی از آن‌ها در گذشته از اردوی تیم ملی بزرگسالان خط خوردند. من امیدوارم در این مسابقات بتوانند به آمادگی بالایی برسند و کسب تجربه کنند تا در آینده پشتوانه محکمی برای تیم ملی باشند.

* بازگشت  داورزنی را چه طور ارزیابی می‌کنید و برای آینده چه برنامه‌ای دارید؟
از بازگشت  داورزنی خیلی خوشحال هستم زیرا تجربه مدیریتی ایشان به اوضاع نابسامان والیبال کمک زیادی می‌کند. امیدوارم ایشان برای والیبال بانوان برنامه‌ریزی خوبی انجام دهند. در رده سنی نونهالان استعدادهای بسیار خوب و قد بلندی داریم که می‌توانند به آینده والیبال کمک شایانی کنند. حضورتعداد بیش‌تر بازیکنان در تمام رده‌های سنی، باعث ایجاد رقابت و انگیزه و در نهایت بالا رفتن سطح والیبال بانوان می‌شود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: شعبانیان: باید تعداد بازیکنان سطح ملی را بیش‌تر کنیم

شعبانیان: باید تعداد بازیکنان سطح ملی را بیش‌تر کنیم

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش