پنج شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
ششمین گشت اقیانوس شناسی خلیج فارس و دریای عمان آغاز می شود

ششمین گشت اقیانوس شناسی خلیج فارس و دریای عمان آغاز می شود


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در ششمین گشت تحقیقاتی کشتی اقیانوس پیما، در راستای برنامه پایش بلندمدت خلیج فارس و دریای عمان با حضور ۱۴ نفر محقق و پژوهشگر از پژوهشگاه، دانشگاه های تهران، چابهار و گیلان و موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور انجام می شود.

 هدف از این گشت، ارزیابی وضعیت زیستگاه مرجان های منزوی در بخش های عمیق خلیج فارس، بررسی کوکولیتوفورها (پلانکتون های دارای پوسته کربناته) در خلیج فارس و دریای عمان، تعیین بیشینه وسعت منطقه هایپوکسی (کم اکسیژن) در خلیج فارس هستند.

همچنین رصد منطقه کم اکسیژن در دریای عمان، بررسی وضعیت زیستگاه های مرجانی در خلیج فارس با استفاده از پهپاد و پایش ترکیبات نفتی در آبهای سطحی خلیج فارس و تنگه هرمدر حوزه های فیزیک و شیمی دریا، زیست شناسی دریا، زمین شناسی دریا، فناوری و مهندسی دریا از دیگر اهداف این گشت دریایی به شمار می رود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: ششمین گشت اقیانوس شناسی خلیج فارس و دریای عمان آغاز می شود

ششمین گشت اقیانوس شناسی خلیج فارس و دریای عمان آغاز می شود

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش