چهارشنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
ششمین دوره نمایشگاه کتاب باکو افتتاح شد

ششمین دوره نمایشگاه کتاب باکو افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، ششمین دوره نمایشگاه کتاب باکو صبح امروز ۵مهرماه، با حضور وزیر فرهنگ و معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ایران در باکو و مسئولان غرفه موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران افتتاح شد.

ششمین دوره نمایشگاه کتاب باکو در یک سالن ورزشی کوچک در مرکز شهر با تعداد ۹۲ غرفه برپا شده است . ۱۲ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران، هندوستان، فرانسه، ایتالیا، مصر، روسیه، ترکیه، قزاقستان، آمریکا و سوریه یا به صورت مستقیم و یا به شکل نمایندگی ناشران در نمایشگاه حضور دارند.

این نمایشگاه هر دو سال یک بار برگزار می شود.  ناشرانی از جمهوری آذربایجان، کتاب فروشان، موسسات چند منظوره، آژانس های ادبی و موسساتی که در توزیع و فروش کتاب فعال اند نیز در نمایشگاه فعالیت دارند. موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران برای دومین بار با نمایش ۳۷۰ عنوان کتاب در حوزه‌های ایران شناسی، آموزش زبان فارسی، کودک و نوجوان، ادبیات، هنر را به نمایش گذاشته است. رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در باکو نیز در نمایشگاه حضور یافته است. آژانس ادبی دایره مینا، علیرضا سبحانی نسب، مدیر نشر جمال و غلامرضا حیدری ابهری،  نویسنده و محقق کتاب های حوزه کودک نیز در غرفه موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران حضور و فعالیت دارند.

گفت و گو با مسئولان نمایشگاه کتاب باکو جهت همکاری و حضور در نمایشگاه کتاب تهران، معرفی ظرفیت های نشر ایران، معرفی طرح های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه کتاب از جمله طرح گرنت، دعوت از ناشران خارجی برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران و معرفی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از جمله فعالیت های غرفه موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران است.
نمایشگاه کتاب باکو به مدت سه روز از تاریخ ۵ تا ۷ مهر از ساعت ۱۰ تا ۱۸ پذیرای علاقه مندان به کتاب است. ساعت کار نمایشگاه در روز پایانی ۱۵ اعلام شده است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : ششمین دوره نمایشگاه کتاب باکو افتتاح شد

ششمین دوره نمایشگاه کتاب باکو افتتاح شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش