دوشنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۸
طراحی سایت در اصفهان
سید حسن نصرالله تحریم‎های آمریکا علیه ظریف را محکوم کرد

سید حسن نصرالله تحریم‎های آمریکا علیه ظریف را محکوم کرد

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در پیامی به «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران، تحریم‌های آمریکا علیه او را محکوم کرد و گفت که «من و برادرانم همبستگی خود را با شما اعلام می‌کنیم».

سید حسن نصرالله در ابتدای پیام خود به ظریف آورده است: «زمانی که ایالات متحده آمریکا تحریم شخص جنابعالی و اضافه شدن شما به لیست شرافتمندان را اعلام کردند، بنده و برادرانم بر آن بودیم که پیامی را خدمت شما ارسال کنیم، اما ترجیح دادم این پیام را تا به امروز مصادف با ۱۴ آگوست به تاخیر بیندازم؛ روزی که مقاومت لبنان توانست با حمایت جمهوری اسلامی ایران در تابستان سال ۲۰۰۶، آمریکا و اسرائیل را در جنگ ۳۳ روزه شکست دهد. آن زمان فرماندهی این جنگ ظالمانه بر عهده دولت جرج بوش پسر و کاندلیزا رایس و جان بولتون بود و ارتش رژیم صهیونیستی فقط دستورات آنها را اجرا می‌کرد».

در ادامه این پیام آمده است: «جان بولتون در سال ۲۰۰۶ که نماینده آمریکا در شورای امنیت بود به یکی از مسئولان عرب گفته بود که جایی برای اقدام دیپلماتیک وجود ندارد و جنگ فقط در صورت نابودی و یا تسلیم شدن حزب الله متوقف خواهد شد. این در حالی است که چند هفته بعد بولتون به همین مسئول عربی گفته بود که اکنون باید جنگ با حزب الله متوقف شود و مسئول عربی هم گفته بود که مگر حزب الله را نابود و یا تسلیم کرده‌اید؟»

سید حسن نصرالله افزود: «جان بولتون (مشاور امنیت ملی کاخ سفید) که نظام جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند، در طول زندگی‌اش نتوانسته در هیچ جنگی پیروز شود».

دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد که «آمریکا در سال ۲۰۰۶ در برابر مقاومت در یک کشوری با مساحت کوچک مانند لبنان شکست خورد، پس چگونه می‌تواند در برابر کشور قدرتمند منطقه، ملت واحد و رهبر بزرگ آن قرار بگیرد».

 

 

وی خطاب به ظریف گفت که «شما صدای بلند و رسا در همه محافل بین‌المللی و سخنگوی حق در برابر طاغوت‌های جهان مانند ترامپ هستید».

دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد که «می‌خواستند شما را تحریم کنند، اما اکنون حضور شما قوی‌تر و موثر‌تر شده است و به خواست خداوند به عنوان مدافع مظلومان و مستضعفان و جبهه مقاومت باقی خواهید ماند.»

انتهای پیام/

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : سید حسن نصرالله تحریم‎های آمریکا علیه ظریف را محکوم کرد

سید حسن نصرالله تحریم‎های آمریکا علیه ظریف را محکوم کرد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش