شنبه , ۲۷ دی ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
سوریه حامی فلسطین است/آمریکا توافقات بین المللی را نقض می کند

سوریه حامی فلسطین است/آمریکا توافقات بین المللی را نقض می کند


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از اسپوتنیک، «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه در سخنرانی خود در هفتاد و پنجمین دوره سازمان ملل که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اعلام کرد: تداوم حضور غیر قانونی نظامیان آمریکایی و ترکیه ای در خاک سوریه اشغالگری به شمار می رود و دمشق از هیچ تلاشی برای پایان دادن به این اشغالگری با تمام امکانات قانونی خود فروگذار نخواهد کرد.

المعلم بیان کرد: تمام اقدامات این نظامیان چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم از طریق عناصر تروریستی و گروه های غیر قانونی باطل و مردود بوده و نقض حاکمیت و استقلال سوریه به شمار می رود.

وی با اشاره به قانون موسوم به قانون سزار که مربوط به تحریم های غیر قانونی آمریکا علیه سوریه است، گفت: این قانون مشخصاً زندگی معیشتی مردم سوریه را هدف قرار داده است. دولت آمریکا تلاش می کند با این تحریم ها، ملت سوریه را مانند جورج فلوید، شهروند سیاهپوست آمریکایی و دیگر شهروندان این کشور خفه کند.

نمایندگان مجلس سنای آمریکا در دسامبر ۲۰۱۹ قانون «سزار» را پس از ۶ سال تاخیر تصویب کردند و ترامپ نیز آن را در بیستم دسامبر ۲۰۱۹ امضا کرد و این قانون از ۱۷ ماه ژوئن سال جاری میلادی در حال اجرا است.

بر اساس این قانون، علیه افراد و نهادهای مرتبط با درگیری‌ها در سوریه تحریم‌های اضافی و محدودیت‌های مالی اعمال خواهد شد. همچنین افراد و سازمان‌های خارجی حامی پیمانکارانی که به نمایندگی از سوریه و کشورهای دوست این کشور فعالیت می‌کنند، ممکن است مورد تحریم قرار گیرند. این تحریم‌ها علیه کسانی که در تولید نفت به سوریه کمک می‌کنند و یا نیازهای جنگی و فنی نیروهای این کشور علیه تروریستها را تامین می‌کنند و به صورت عمدی به آنها خدمات و اطلاعات ارائه می‌دهند، اعمال خواهد شد.

المعلم با اشاره به مسأله فلسطین گفت: دمشق بر موضع ثابت خود مبنی بر حمایت از حقوق ملت فلسطین و تشکیل کشور مستقل فلسطین به مرکزیت قدس در مرزهای سال ۱۹۶۷ پایبند است. دمشق مسئولیت جنایات رژیم صهیونیستی را متوجه کشورهای حامی آن می داند. هر اقدام و توافقنامه ای که حقوق ملت فلسطین را نادیده بگیرد مردود است.

وی همچنین با اشاره به ایران بیان کرد: سوریه از موضع گیری جمهوری اسلامی ایران در رویارویی با سیاستهای آمریکا برای هدف قرار دادن برجام و ثبات منطقه حمایت می کند. سیاست های آمریکا بیانگر عدم پایبندی این کشور به توافقنامه های بین المللی است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : سوریه حامی فلسطین است/آمریکا توافقات بین المللی را نقض می کند

سوریه حامی فلسطین است/آمریکا توافقات بین المللی را نقض می کند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش