سه شنبه , ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
طراحی سایت در اصفهان
سفیر سوئد در فرانسه برای خاموش کردن آتش در بیرون سفارت دست به دامن همسایه‌ها شد

سفیر سوئد در فرانسه برای خاموش کردن آتش در بیرون سفارت دست به دامن همسایه‌ها شد

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، سفیر سوئد در فرانسه بعد از آنکه متوجه شد قرار نیست پلیس برای خاموش کردن آتش کوچک ایجاد‌شده در بیرون ساختمان سفارت وارد عمل شود دست به دامن همسایه‌ها شد. 

خبرگزاری فرانسه نوشته این آتش‌سوزی هنگام تظاهرات معترضان معروف به «جلیقه‌زردها» در نزدیکی سفارت سوئد در پاریس ایجاد شده بود.

«ورونیکا وند-دنیلسون»، سفیر سوئد روز شنبه تصاویری از این آتش‌سوزی در توئیتر قرار داد و با لحنی اعتراضی نوشت: «پلیس کجا است؟ به لطف همسایه‌های عزیز توانستیم آتش را خاموش کنیم.»

 

اعتراضات به سیاست‌های اقتصادی «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه روز شنبه برای هشتمین هفته متوالی ادامه یافت. 

در پاریس رسانه‌ها از حضور دست کم ۲۵ هزار معترض در تظاهرات روز شنبه خبر دادند. گزارش‌ها حاکی است در درگیری میان پلیس و معترضان، چندین خودرو به آتش کشیده شده شد و نیروهای امنیتی تلاش کردند با شلیک گاز اشک آور تظاهرات کنندگان را متفرق کنند.

 تظاهرات‌ها معترضان «جلیقه‌زرد» از ۱۷ نوامبر سال پیش در اعتراض به لایحه دولت ماکرون برای افزایش مالیات بر سوخت آغاز شد اما در ادامه به انتقاد از کل سیاست‌های اقتصادی دولت گسترش یافت. 

رئیس‌جمهور فرانسه چندین بار در برابر معترضان مجبور به عقب‌نشینی شده است. ماکرون حدود یک ماه پیش نه تنها مالیات بر سوخت را به حال تعویق درآورد بلکه وعده داد دست‌کم برای شش ماه از افزایش بهای برق و گاز جلوگیری کند و حداقل دستمزد قشرهای کم‌درآمد را افزایش دهد.

انتهای پیام/ 

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : سفیر سوئد در فرانسه برای خاموش کردن آتش در بیرون سفارت دست به دامن همسایه‌ها شد

سفیر سوئد در فرانسه برای خاموش کردن آتش در بیرون سفارت دست به دامن همسایه‌ها شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش