• Home
  • سفر نماینده «ترامپ» به مسکو و دیدار با قانونگذاران روس

سفر نماینده «ترامپ» به مسکو و دیدار با قانونگذاران روس


به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، «رند پال» سناتور جمهوریخواه کنگره آمریکا در رأس هیأتی از قانونگذاران آمریکایی به روسیه سفر کرده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، این سناتور ارشد کنگره که از جانب «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مأمور به انجام این سفر شده است، امروز (دوشنبه) در مسکو با اعضای کمیته امور خارجی شورای فدراسیون روسیه و همچنین نمایندگان دومای روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

 

بر اساس این گزارش، سناتور رند پال پس از این دیدار گفت: «من با رئیس کمیته امور خارجی پارلمان روسیه دیدار کردم و در خصوص اهمیت ادامه گفت‌وگوها توافق کردیم».

سفر هیأت قانونگذاران روس به واشنگتن قبل از پایان سال ۲۰۱۸

این سناتور جمهوریخواه کنگره آمریکا ادامه داد: «من از فدراسیون روسیه دعوت کردم تا هیأتی را به کنگره آمریکا اعزام کند و آنها نیز موافقت کردند».

«کنستانتین کساچف» رئیس کمیته امور خارجی شورای فدراسیون روسیه نیز در رابطه با این دیدار گفت: «از آنجایی که آقای پال عضو کمیته روابط خارجی سنا است، ما توجه خاصی به تماس‌ها میان کمیته‌های مرتبط داشته و در خصوص برخی جنبه‌های خاص توسعه همکاری‌های دوجانبه توافق کردیم. البته آقای پال باید ابتدا این طرح‌ها را با همکاران خود در واشنگتن به بحث و بررسی بگذارد».

این سناتور ارشد روس ادامه داد: «با این وجود، موضوعی که هم‌اکنون می‌توان درباره آن نظر داد، تلاش برای تدارک دیداری جدید، این بار در سطح کمیته روابط خارجی سنای آمریکا و کمیته امور خارجه شورای فدراسیون روسیه در فصل پاییز و پیش از پایان سال جاری میلادی در آمریکا است».

وی افزود: «این مسئله که تدارکات برای انجام این دیدار پیش از انتخابات ماه نوامبر در آمریکا انجام شود یا بعد از آن، می‌توان درباره آن بیشتر گفت‌وگو کرد».

 

 

بنا بر این گزارش، نمایندگان ارشد پارلمان های روسیه و آمریکا در دیدار امروز در مسکو درباره دستورکار احتمالی گفت‌وگوهای آتی در واشنگتن نیز گفت‌وگو کردند.

کساچف تأکید کرد که قانونگذاران دو کشور احتمالا چندین بار دیدار خواهند داشت. سناتور ارشد روس گفت: «موضوع مهم احیای گفت‌وگوها میان روسیه و آمریکا درباره مسائل مربوط به ثبات راهبردی و خلع سلاح و کنترل تسلیحات است».

وی ادامه داد: «علاوه بر این، قانونگذاران دو کشور می‌توانند درباره راه‌های احیای گفت‌وگوهای کاری میان وزارتخانه‌ها و نهادهای دولتی مربوطه در خصوص مبارزه با تروریسم و برقراری امنیت در فضای سایبری و نیز همکاری‌های اقتصادی و تجاری با وجود تحریم‌ها گفت‌وگو کنند…دستورکار نشست‌های پارلمانی مشخص است اما برنامه دیدارهای آتی ما باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد. و احتمال دارد که در آینده‌ای نزدیک اعلام شود.»

اصرار واشنگتن به مداخله ادعایی مسکو در انتخابات آمریکا بدون ارائه سند

این سناتور ارشد روس یک بار دیگر اتهامات درباره مداخله ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا را چه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ و چه در رقابت‌های انتخابا آتی میان‌دوره کنگره آمریکا رد کرد. انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا قرار است در ماه نوامبر سال جاری میلادی برگزار شود.

کساچف همچنین یادآور شد که مسکو این مسئله را در نشست‌های کارشناسی بارها به بحث گذاشته است اما تا کنون هیچ پاسخی از واشنگتن دریافت نشده است. وی تأکید کرد: «به نظر می‌رسد که معلق نگه داشتن این موضوع و انجام اقدامات یکجانبه به شکل مونولوگ برای برخی در آمریکا سود بیشتری دارد».

 

 

وی در ادامه به خبرنگاران گفت که سناتور رند پال به رئیس جمهور آمریکا نسبتاً نزدیک بوده و یادآور شد که وی یکی از دو سناتوری بود که از قانون تحریم‌های بیشتر علیه روسیه که یک سال پیش در کنگره آمریکا مطرح شده بود، حمایت نکرد.

روابط میان روسیه و آمریکا حتی پس از پایان دوران جنگ سرد نیز رو به تیرگی رفته تا جایی که پس از آغاز ناآرامی‌ها در شرق اوکراین در سال ۲۰۱۴ میلادی، واشنگتن مسکو را به دخالت در امور این کشور متهم کرده و تحریم‌هایی را علیه روسیه وضع کرد که به صورت دوره‌ای نیز تمدید می‌شود. تیرگی روابط میان دو کشور پس از روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی با مطرح شدن اتهامات مرتبط با دخالت روسیه در روند انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا شدیدتر از گذشته نیز شده است.

این در شرایطی است که پیش‌بینی‌ها و انتظارات از احتمال بهبود روابط میان واشنگتن و مسکو پس از روی کار آمدن ترامپ در کاخ سفید حکایت داشت اما اوضاع آنچنان که پیش بینی شده بود پیش نرفت به نحوی که رئیس‌جمهور آمریکا در نشست اخیر با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در هلسینکی پایتخت فنلاند روابط میان دو کشور را بدتر از هر زمان دیگری پس از جنگ سرد عنوان کرد.

رند پال در این گفت‌وگوها عنوان کرد که رئیس‌جمهور آمریکا نمی‌تواند به بهبود روابط دوجانبه میان آمریکا و روسیه کمکی کند چرا که به دلیل رویکرد حاکم بر جامعه آمریکایی، در صورت وقوع چنین مسئله‌ای، برداشت درستی از این اقدام در داخل آمریکا نخواهد شد. با این وجود وی متعهد شد تا برای افزایش گفت‌وگوها میان واشنگتن و مسکو تلاش کند.

تحریم‌های ضدروسی سدی برای حل بحران شبه‌جزیره کره

سناتور ارشد جمهوریخواه کنگره آمریکا گفته است که با تحریم‌های ضد روسیه مخالف است و معتقد است که تحریم‌ها علیه مسکو می‌تواند حل مسئله شبه‌جزیره کره را پیچیده سازد. وی تأکید کرد: «از این موضوع اطمینان دارد که روسیه می‌تواند در حل بحران کره شمالی به آمریکا کمک کند اما با وجود تحریم‌های جدید علیه مسکو این اتفاق نخواهد افتاد».

 

 

رئیس‌جمهور آمریکا پس از دیدار با رهبر کره شمالی در ماه ژوئن در سنگاپور گفته بود که دو کشور برای خلع سلاح کامل هسته‌ای شبه‌جزیره کره به توافق رسیده‌اند و این گفت‌وگوها را مثبت و فراتر از حد تصور ارزیابی کرده بود اما مدت کوتاهی نگذشته بود که دولت آمریکا رویکرد غیردوستانه‌ای را در قبال پیونگ‌یانگ در پیش گرفته و اخیرا ضمن افزایش تحریم‌ها علیه کره شمالی از دیگر کشورها نیز خواسته تا تحریم‌های خود علیه پیونگ‌یانگ را حفظ کنند.

سناتور رند پال همچنین در این دیدار به موضوع سوریه و افغانستان پرداخته و تصریح کرد که بحران این دو کشور راه‌حل نظامی ندارد. وی در ادامه بر ضرورت تلاش برای ممانعت از وقوع هرگونه درگیری و تقابل نظامی میان آمریکا و روسیه در سوریه تأکید کرد.

نیروهای هوایی آمریکا در سال ۲۰۱۴ میلادی در قالب ائتلاف بین‌المللی به بهانه مبارزه با تروریسم عملیات هوایی خود در سوریه را آغاز کردند اما با ورود ائتلاف بین المللی به میدان نبرد در سوریه، اوضاع این کشور روز به روز وخیم‌تر می‌شد تا اینکه در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی نیروی هوایی روسیه به درخواست مستقیم «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه برای مبارزات ضدتروریستی وارد این کشور شد. در حال حاضر تماس‌های پی‌درپی میان ارتش‌های روسیه و آمریکا به منظور جلوگیری از وقوع هرگونه تقابل نظامی برقرار است.

انتهای پیام/.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : سفر نماینده «ترامپ» به مسکو و دیدار با قانونگذاران روس

سفر نماینده «ترامپ» به مسکو و دیدار با قانونگذاران روس