• Home
  • سفر قریب الوقوع محمد بن سلمان به عراق

سفر قریب الوقوع محمد بن سلمان به عراقبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از العربی الجدید، ۲ تن از مسئولان عراقی اعلام کردند که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی برای سفر به عراق و گفتگو درباره برخی پرونده های مشترک میان دو کشور برنامه ریزی می کند.

به زمان دقیق این سفر اشاره ای نشده است. چند روز پیش «عبدالعزیز بن سعود بن نایف» وزیر کشور عربستان وارد بغداد شد و با شماری از مقامات عراقی از جمله مصطفی الکاظمی نخست وزیر و «عثمان الغانمی» وزیر کشور و «قاسم الاعرجی» مشااور امنیت ملی عراق رایزنی کرد.

در جریان سفر ولیعهد سعودی به عراق پرونده های مهمی همچون امنیتی و اقتصادی و تجاری مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. عراق و عربستان اخیرا درباره افزایش تبادل تجاری از طریق گذرگاه مرزی «جمیمه» توافق کردند. این گذرگاه دومین گذرگاه مرزی بزرگ میان دو کشور پس از گذرگاه «عرعر» است.

خبر سفر محمد بن سلمان به عراق پس از آن مطرح می شود که عربستان سعودی برای حضور در اجلاس اخیر بغداد تنها «فیصل بن فرحان» را به عنوان نماینده این کشور اعزم کرد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : سفر قریب الوقوع محمد بن سلمان به عراق

سفر قریب الوقوع محمد بن سلمان به عراق