دوشنبه , ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
سفر به درون مغز در تنها باشگاه مغزپژوهی دنیا

سفر به درون مغز در تنها باشگاه مغزپژوهی دنیا

به گزارش بازرگانی پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، مهندس سپهر صادقی مدیرعامل و ایده پرداز درخت سپید در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه ضمن تبریک سال نو و آرزوی سلامتی برای حضار اظهار کرد: در درخت سپید با داستانی واقعی از زندگی انسان‌ها روبه رو هستید.

وی گفت: ما اینجا با تغییر قصه افراد، داستان واقعی زندگی کسانی را می‌سازیم که با کمک معجزه انعطاف پذیری مغزی توانستند ذهن خود را از راه‌های میانبر بازسازی کنند تا انسان‌ها آن گونه که می‌خواهند بهترین داستان زندگی خود را تشکیل دهند.

دکتر استکی مدیر بخش علمی-پژوهشی درخت سپید در ادامه این نشست خبری ضمن اشاره به فعالیت‌های این موسسه گفت: ماموریت ما در باشگاه مغز پژوهی سفر به درون مغز است. مغز مهمترین دارایی بشر بوده و توجه به توانمندی‌های دانش آموزان و کودکان این سرزمین و رشد و موفقیت آنها وظیفه تک تک ماست.

وی ادامه داد: برخی ازقابلیت های مغز قابل تغییر است ولی تمرکز روی نرم افزار مغز مهم‌ترین امر است. یعنی آدم‌ها باید به مغز خودشان غذای خوب هدیه دهند.محیط‌های غنی شده، بچه‌های با هوش تری را خلق می‌کند.

به گفته وی بچه‌ها به صورت طبیعی یادگیرنده هستند پس لازم است محیطی با چالش‌های مختلف را تجربه کنند.

مدیرعامل درخت سپید تصریح کرد: می‌دانیم چشم خطا نمی‌کند و این مغز است که خطا می‌کند. پس فعالیت‌های آموزشی با توجه به چگونگی یادگیری مغز باید پایه ریزی شود.

مهندس صادقی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص دستاوردهای درخت سپید گفت: این موسسه تنها باشگاه مغز پژوهی درخاورمیانه و جزء معدود مراکز علمی و پژوهشی در دنیا است که بر روی افزایش قدرت و عملکرد مغز با رویکرد بین رشته ایی متمرکز است.

صادقی افزود: این موسسه تحقیقاتی با داشتن بیش از ۳۰ متخصص در زمینه‌های روانشناسی، عصب روانشناسی، هنری، حرکتی، رشد و آموزشی در حال فعالیت بوده و به بیش از ۴۰۰ کودک و بزرگسال در زمینه افزایش توانایی هوشی، رشد توانمندی‌های شناختی مانند دقت، توجه، تمرکز، خلاقیت و حافظه و تنظیم هیجانی کمک نموده است.

وی با تاکید بر این نکته که باتوجه به اینکه اکثر مراکز با رویکرد اختلالات فعالیت می‌کنند تاکید کرد: اما درخت سپید تنها مرکز با رویکرد افزایش توانمندی می‌باشد.

دکتر استکی اضافه کرد: البته این مرکز در بخش اختلالات نیز موفق بوده و با بسیاری از تشخیص‌های اشتباه که سبب می‌شد کودکان با مداربندی های اشتباه مغزی در طول عمر خود مواجهه باشند کمک نموده تا به زندگی عادی باز گردند و گاهاً در توانمندی‌های بالا نیز قرار گیرند.

به گفته مهندس صادقی موسسه مغز پژوهی درخت سپید یک موسسه علمی – تحقیقاتی است که با استفاده از اخرین دستاوردهای علمی دنیا و هم راستا با بروزترین پژوهش‌های این حوزه، ارتقا توانمندی‌های مغز را امکان پذیر می‌نماید.

مدیرعامل درخت سپید با اشاره به وظایف اصلی این مرکز اظهار کرد: توانمندی‌های یادگیری و اموزشی، بهبود تمرکز، توجه، کنترل هیجانات، خشم، ارتباطات موثر، زبان دوم تنها بخشی از وظایف کاربردی موسسه می‌باشد.

دکتر استکی تاکید کرد: رشد و توسعه توانمندی‌های مغزی کودکان و دانش اموزان این سرزمین از جمله رسالت‌های باشگاه مغز پژوهی درخت سپید است.

مهندس صادقی با تاکید بر به روز بودن استراتژی‌های موسسه گفت: استراتژی‌های بکار رفته در این موسسه تحقیقاتی کاملاً هم سو با استانداردهای جهانی است و سازمانهای حمایت کننده و مشارکت کننده آن به صورت جهانی در حال فعالیت هستند.

وی در پایان گفت: مرکز تحقیقات مغز پژوهی درخت سپید با سازمان‌های داخلی و خارجی زیادی مشارکت دارد.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : سفر به درون مغز در تنها باشگاه مغزپژوهی دنیا

سفر به درون مغز در تنها باشگاه مغزپژوهی دنیا

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش