سرپرست شبکه بهداشت دیر:چاقی و اضافه وزن سلامت مردم این شهرستان را تهدید می کند

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: سرپرست شبکه بهداشت دیر:چاقی و اضافه وزن سلامت مردم این شهرستان را تهدید می کند خبر اجتماعی:

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، احمد آخوندی روز چهارشنبه در نشست سرپرستان مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان دیر افزود: براساس نتیج بررسی تن سنجی و ارزیابی الگوی تغذیه انجام شده، چاقی و اضافه وزن در افراد میانسال در این شهرستان ۶۷ درصد است که از میانگین استانی آن که ۴۵ درصد است، بیشتر است.
وی افزود: اصلاح شیوه زندگی و انتخاب غذای سالم یکی از مداخلات مهم در زمینه کاهش بروز بیماری‌های غیرواگیر در جامعه است که مردم باید اهتمام ویژه به آن داشته باشند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با بررسی آماری به وضعیت تن‌سنجی جمعیت ساکن در شهرستان دیر اشاره کرد و گفت: چاقی و اضافه وزن از عوامل بسیار مهم و جدی در بروز بیماری های قلبی عروقی، دیابت و سرطان است.
آخوندی اضافه کرد: بیشترین علل مرگ و میرها در شهرستان دیر مربوط به بیماری‌های غیرواگیر قلبی عروقی، سرطان‌ها و سوانح و حوادث است که همگی ریشه در سبک زندگی و قابل پیشگیری است.
وی به وضعیت تن‌سنجی در جوانان شهرستان دیر اشاره کرد و گفت: با توجه به نتابج این بررسی ها از جوانان در پایگاه‌های سلامت، اگر چه میانگین شیوع چاقی و اضافه وزن در جوانان شهرستان دیر ۴۶٫۶ درصد و از میانگین استان ۴۸٫۹ درصد، کمتر است اما جوانان تحت پوشش مراکز خدمات جامع سلامت بردخون ۵۳ و دوراهک ۵۰ درصد است و این شاخص‌ها برای جمعیت جوان تحت پوشش این ۲ مرکز هشدار دهنده است.
وی گفت: شاخص چاقی و اضافه وزن در جوانان تحت پوشش مراکز خدمات جامع سلامت دیر و بردستان ۴۶ و آبدان ۳۱ درصد است.
آخوندی، با توصیه به استفاده از غذاهای سالم و انجام فعالیت بدنی گفت: اضافه وزن و چاقی پنجمین عامل خطر مرگ و میر در دنیا و سومین عامل خطر در کشور است و طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت ۴۴ درصد بار دیابت، ۲۳ درصد بار نارسایی قلبی و بین ۷ تا ۴۱ درصد بار سرطان‌های مرتبط را می‌توان به اضافه وزن و چاقی نسبت داد.
شهرستان دیر با بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب مرکز استان بوشهر قراردارد.
۷۲۰۷/۶۰۴۳**
خبرنگار: عباس بحرانی** انتشاردهنده: خدانظر خواجه

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : سرپرست شبکه بهداشت دیر:چاقی و اضافه وزن سلامت مردم این شهرستان را تهدید می کند

سرپرست شبکه بهداشت دیر:چاقی و اضافه وزن سلامت مردم این شهرستان را تهدید می کند

۲۴ January 2018 | 4:11 pm

دوره بازرسی جوش