جمعه , ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلاری برای تولید تراشه‌های ۷ نانومتری

سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلاری برای تولید تراشه‌های ۷ نانومتری


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از انگجت، تراشه‌های ۷ نانومتری اینتل مصرف کنندگان زیادی خواهد داشت که از جمله آنها می‌توان به کوالکوم و اپل اشاره کرد.

به گفته پت گلسینگر مدیر عامل جدید اینتل، همچنین از نهایی شدن طراحی اولین تراشه ۷ نانومتری اینتل موسوم به متئور لیک خبر داده که قرار است در سه ماهه دوم سال جاری میلادی عرضه شود.

انتظار می‌رود اولین پردازنده‌های سازگار با این تراشه ۷ نانومتری تا سال ۲۰۲۳ عرضه شوند. پیش از این اینتل وعده داده بود این پردازنده‌ها تا سال ۲۰۲۲ به بازار می‌آیند.

اینتل همچنین از بکارگیری فناوری جدیدی موسوم به لیتوگرافی شدید ماورا بنفش یا ای یو وی در برخی تولیدات خود با هدف افزایش بهره وری آنها خبر داده است. این شرکت از مذاکره با آمازون، سیسکو، آی بی ام و مایکروسافت هم برای بهینه سازی محصولاتش سخن گفته، اما جزئیات بیشتری در این زمینه منتشر نشده است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلاری برای تولید تراشه‌های ۷ نانومتری

سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلاری برای تولید تراشه‌های ۷ نانومتری

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش