• Home
  • سرمایه گذاری شرکت های صهیونیستی در فناوری های پیشرفته افزایش یافت

سرمایه گذاری شرکت های صهیونیستی در فناوری های پیشرفته افزایش یافتبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از رویترز، این رقم ۵ برابر بیشتر از سرمایه گذاری شرکت های مذکور در سال ۲۰۲۰ میلادی است.

افزایش سرمایه گذاری شرکت ها در فناوری های پیشرفته در حالی انجام می شود که سازمان نوآوری رژیم صهیونیستی در ۲۰۲۰ میلادی سعی کرد موسسات را به سرمایه گذاری بیشتری در صنعت فناوری این منطقه ترغیب کند. یکی از عوامل اصلی رشد اقتصادی رژیم صهیونیستی نیز فناوری های پیشرفته است که حدود ۱۵ درصد از تولید ناخالص داخلی آن را تشکیل می دهد.

تحت این برنامه سازمان مذکور حمایت مالی به ارزش ۶۲۳.۵ میلیون دلار برای سرمایه گذاری موسسات در شرکت های نوآور فراهم می کند. در صورتیکه بازدهی شرکتی که سرمایه را دریافت کرده، منفی باشد، سرمایه گذاران ۷ سال بعد قادر به دریافت ۴۰ درصد سرمایه خود خواهند بود.

صندوق های بازنشستگی مستقر در منطقه تحت تسلط رژیم صهیونیستی پس از از بین رفتن حباب فناوری در دهه ۲۰۰۰ میلادی و وضع قوانین محدود کننده، از سرمایه گذاری در فناوری های پیشرفته کناره گیری کرده اند. در این میان بیشتر سرمایه گذاری در شرکتهای فناوری رژیم صهیونیستی خارجی بوده است.

به گفته سازمان نوآوری رژیم صهیونیستی تعداد قراردادهای این بخش با سرمایه گذاران شرکت از ۳۴ مورد در ۲۰۲۰ به ۱۲۰مورد در ۲۰۲۱ میلادی رشد کرده است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: سرمایه گذاری شرکت های صهیونیستی در فناوری های پیشرفته افزایش یافت

سرمایه گذاری شرکت های صهیونیستی در فناوری های پیشرفته افزایش یافت