جمعه , ۴ تیر ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
سرمایه گذاری آمریکا در تحقیقات به کمترین میزان رسید

سرمایه گذاری آمریکا در تحقیقات به کمترین میزان رسید


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از رویترز، سرمایه گذاری آمریکا در بخش تحقیق و توسعه به کمترین میزان طی یک دهه اخیر رسیده است. این درحالی است که این شاخص در بقیه کشورهای جهان رشد کرده است. در همین راستا رئیس یکی از کمیته‌های سنای آمریکا هشدار داد باید یارانه‌هایی به صنعت فناوری اختصاص یابد تا به رقابت آمریکا با چین در این زمینه کمک کند.

ماریا کانتول رئیس کمیته بازرگانی سنای آمریکا در سخنرانی خود اعلام کرد قانون Endless Frontier Act به محرکی برای بحث و گمانه زنی درباره قدرت رقابت آمریکا تبدیل شده است.

قانون مذکور با پشتیبانی چاک شومر و تاد یانگ سناتورهای آمریکایی در سال ۲۰۲۰ ارائه شد. این قانون پیشنهاد می‌کند بودجه‌ای ۱۱۰ میلیارد دلاری طی ۵ سال به پیشرفت فناوری آمریکایی اختصاص یابد.

به گفته او سرمایه گذاری دولت فدرال در بخش تحقیق و توسعه در مقایسه با تولید ناخالص داخلی به پایین‌ترین میزان طی ۴۵ سال اخیر رسیده است. کانتول در این باره افزود: این در حالی است که رقابت بین المللی در این بخش در حال افزایش است و کشورهای دیگر آماده‌اند موقعیت ما در حوزه فناوری را به چالش بکشند.

از سوی دیگر راجر ویکر (سناتور جمهوریخواه) نیز اعلام کرد به نظر می‌رسد هدف از این قانون کمک به آمریکا باشد تا بتواند با چین رقابت کند. اما آمریکا نمی‌تواند با کپی کردن از برنامه تحقیقات، سرمایه گذاری و یارانه‌های دولتی چین، با آن رقابت کند.

ویکر در این باره افزود: سرمایه گذاری استراتژیک در فناوری و زنجیره‌های ذخایر اهمیت زیادی دارند اما نمی‌توانیم با سرازیر کردن سرمایه این مشکل را برطرف کنیم.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: سرمایه گذاری آمریکا در تحقیقات به کمترین میزان رسید

سرمایه گذاری آمریکا در تحقیقات به کمترین میزان رسید

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش