سخنگوی سفارت چین در تهران: محدوده جستجو خدمه کشتی نفتکش ایرانی به ۹۰۰ مایل مربع دریایی افزایش یافته است

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: سخنگوی سفارت چین در تهران: محدوده جستجو خدمه کشتی نفتکش ایرانی به ۹۰۰ مایل مربع دریایی
افزایش یافته است در اخبار سیاسی

به گزارش روز چهارشنبه گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، در بخشی از اطلاعیه سخنگوی سفارت چین در ایران آمده است: در شب ششم ژانویه سال ۲۰۱۸ یک فروند نفتکش پانامایی با یک کشتی باری هنگ کنگ در فاصله ۱۶۰ مایل دریایی در شرق محل اتصال رودخانه چانگ جیانگ به دریا تصادف کرد که باعث حریق نفتکش و صدمه کشتی باری شد و در حال حاضر تعدادی از ملوانان تجات یافته و تعدادی همچنان مفقود هستند.
سخنگوی سفارت چین در ایران در این اطلاعیه یادآور شد: دولت چین اهمیت بسیاری برای این فاجعه دریایی قائل است. لی که چیانگ نخست وزیر چین و روسای شورای دولتی چین نیز دستورهای مهم را صادر کرده اند. در این اطلاعیه سخنگوی سفارت چین در ایران با تاکید بر این که وزارت امور خارجه چین سیستم اضطراری خود را فعال کرده است، تصریح کرد: وزارت حمل و نقل چین کار گروه ویژه ای را تعیین کرده که امور مدیریت بحران، نجات، کمک رسانی به کشتی مربوطه، بررسی حادثه و غیره را همزمان دنبال می کنند.
سخنگوی سفارت چین در ایران در این اطلاعیه همچنین خاطرنشان کرد: در حالی که جزر و مد و وضعیت اقلیمی محل حادثه برای جستجو و نجات بسیار دشوار است اما دولت چین تا جایی که امکان دارد تلاش خواهد کرد تا به جستجو ادامه دهد.
براساس این اطلاعیه در حال حاضر طرف چین با تعداد ۱۳ فروند کشتی نجات و جستجو محدوده جستجو را افزایش داده اند که تا مساحت ۹۰۰ مایل مربع دریایی از محل حادثه را به طور شبانه روزی پوشش می دهند، صبح روز هشتم ژانویه یک جسد از دریا بیرون کشیده شد که هویت آن مشخص نیست.
به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، ساعت ۱۹:۵۰ جمعه شب به وقت چین یک کشتی فله بر هنگ کنگی به نام کریستال با مالکیت یک شرکت لجستیکی در استان ‘جه جیانگ’ چین حاوی ۶۴ هزار تن غله که از آمریکا بارگیری شده بود به مقصد استان ‘گوانگ دونگ’ در جنوب چین در حرکت بود که در بین راه به یک کشتی نفتکش با نام ‘سانچی’ با مالکیت شرکت برایت از جمهوری اسلامی ایران برخورد کرد.
این حادثه سبب انفجار و آتش سوزی در کشتی نفتکش شده و از ۳۲ سرنشین آن شامل ۳۰ ایرانی و دو بنگلادشی خبری نیست. پیکر یکی از خدمه ایرانی این نفتکش روز دوشنبه در سه مایلی محل حادثه کشف شد.
تانکر سانچی با پرچم پاناما در حال حمل ۱۳۶ هزار تن میعانات ایران به کره جنوبی بود، این رقم معادل حدود یک میلیون بشکه میعانات به ارزش حدودا ۶۰ میلیون دلار است.
کشتی باری چینی ای که حامل غلات آمریکایی بوده، آسیب جزئی دیده و ۲۱ خدمه آن که همگی اتباع چین هستند، نجات یافته اند.
سیام**۹۳۱۴**۱۳۳۶
تنظیم: داود توسلی**انتشار:مهرنوش خانزائی

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : سخنگوی سفارت چین در تهران: محدوده جستجو خدمه کشتی نفتکش ایرانی به ۹۰۰ مایل مربع دریایی
افزایش یافته است

سخنگوی سفارت چین در تهران: محدوده جستجو خدمه کشتی نفتکش ایرانی به ۹۰۰ مایل مربع دریایی
افزایش یافته است

۱۰ January 2018 | 12:28 pm

دوره بازرسی جوش