سه شنبه , ۴ آبان ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
سامانه گنبد آهنین در مرکز و جنوب فلسطین اشغالی مستقر می‌شود

سامانه گنبد آهنین در مرکز و جنوب فلسطین اشغالی مستقر می‌شود

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، ارتش رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته برای مقابله با حمله‌های موشکی و راکتی نیروهای مقاومت حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی آتشبارهای سامانه دفاع موشکی «گند آهنین» خود را در مرکز و جنوب سرزمین های اشغالی مستقر کند.

وبگاه روزنامه «جروزالم پست» روز یکشنبه در این زمینه نوشت: «به دنبال ارزیابی‌های صورت گرفته، ارتش با استقرار آتشبارهای سامانه گنبد آهنین منطقه “تل‌القاضی” و جنوب را تقویت می‌کند.»

همچنین در راستای افزایش تعداد پرسنل پدافند هوایی رژیم صهیونیستی، نیروهای ویژه به این یگان ملحق شدند.

شب گذشته فرود دو موشک رزمندگان فلسطینی در شهرک صهیونیست‌نشین «اشکلون» به مجروح شدن 4 صهیونیست و آشکار شدن ضعف گنبد آهنین انجامید.

آنطور که وبگاه «عروتص شوع» گزارش داده، موشک رزمندگان مقاومت پس از عبور از سامانه گنبد آهنین، در شهرک  اشکلون فرود آمد.

البته یک موشک دیگر هم در محله‌های صهیونیست‌نشین فرود آمده که صهیونیست‌ها می‌گویند تلفاتی در پی نداشته است.


گوشه‌ای از توان موشکی حماس

سامانه پدافندی گنبد آهنین که تحقیق و توسعه‌اش فقط در دوره  «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا  ۱.۴ میلیارد دلار برای مالیات‌دهندگان آمریکایی هزینه در بر داشت، نقطه‌های تحت دفاع خود را به نقاط حساس و غیرحساس طبقه‌بندی می‌کند.

گفته می‌شود این سامانه در صورت پیش‌بینی فرود آمدن موشک مهاجم در مناطق غیرحساس، سامانه اقدامی نمی‌کند، ولی انتشار خبر فرود آمدن دو  موشک فلسطینی در مناطق تجمع صهیونیست‌ها، از نفوذپذیر بودن این سامانه پر هزینه حکایت دارد.

انتهای پیام/ق

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : سامانه گنبد آهنین در مرکز و جنوب فلسطین اشغالی مستقر می‌شود

سامانه گنبد آهنین در مرکز و جنوب فلسطین اشغالی مستقر می‌شود

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

جوابی بنویسید

دوره بازرسی جوش